Sposób przygotowania

1. Jeżeli używamy mleka skondensowanego, to (bez otwierania puszki) wstawiamy je do garnka, zalewamy wodą i gotujemy w garnku ok 3 godzin. Po wystudzeniu otwieramy puszkę, zawartość wkładamy do miski, dodajemy masło i wszystko razem miksujemy.
2. Krem budyniowy: Mleko ( 1 i 1/4 szkl) gotujemy z cukrem. Do reszty mleka dodajemy budyń, mąkę pszenną i ziemniaczaną i wszystko mieszamy. Następnie wlewamy do gotującego się mleka z cukrem i mieszamy. Gotujemy do zgęstnięcia, po czy studzimy. Wystudzony budyń miksujemy z margaryną.
3. Ciasto: Na blasze układamy herbatniki i następnie rozsmarowujemy na nie połowę kremu budyniowego przygotowany wg. punktu 2. Kolejna warstwa ciasta, to znów herbatniki, a następnie krem toffi, lub mleko skondensowane przygotowane według sposobu opisanego przeze mnie w punkcie 1. Na toffi znów układamy herbatniki i rozsmarowujemy na nie drugą połowę kremu budyniowego, po czym znów układamy na ciasto herbatniki. Ostatni etap to ubicie śmietany i nałożenie jaj na ciasto. Dekorujemy według uznania. Mogą to być: wiórki czekolady, cukierki dekoracyjne, galaretki, kakao itp.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !