Sposób przygotowania

Pieczarki myjemy i odcinamy nóżki na samej górze. Generalnie wydrążamy leciutko kapelusz pieczarki, żeby powstała ładna \"łódeczka\" do nadziewania. Odcięte nóżki kroimy jak najdrobniej w kostkę i dodajemy razem z przyprawami do mięsa. Surowe jajko i bułka tarta - żeby masa była gęsta jak na kotlety mielone albo nawet trochę bardziej. Powstałym nadzieniem napełniamy łódki - lepiej nie robić \"stożków\", bo jak jest grubo mięsa, to może nie upiec się w środku. Ja robię tak, że nadzienie wystaje na 2-3 mm nad pieczarkę.
Układamy pieczarki - najlepiej na takiej \"drucianej\" wkładce do piekarnika albo w blasze, gdzie na dnie może zbierać się woda. Jeśli położymy pieczarki np. w naczyniu żaroodpornym, bardzo cieknie z nich sok i dół pieczarki jest gotowany a nie pieczony. Pod taką \"drucianą\" wkładkę wkładamy zwykłą, możemy ją wyłożyć folią aluminiową, bo z pieczarek bardzo cieknie, a potem ten sok zapieka się i ciężko to odszorować.
Pieczemy około godziny w temperaturze 190-200 stopni. Jak znacie swoje piekarniki, najlepiej dobierzecie temperaturę, bo łatwo można je przypalić, ale muszą siedzieć wystarczająco długo, żeby upiekło się mięso. Najlepiej wyjąć po godzinie 1 pieczarkę, przeciąć i sprawdzić.
Zamiast zwykłego mięsa mielonego można użyć metki tatarskiej, wtedy mniej przypraw trzeba dodać.

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !