Sposób przygotowania

Krok 1 / 3

Sekretem każdej zupy sosu czy galarety , jest odpowiedni podkład , w wielu domach rosół jest tradycyjną zupą na niedzielę, ja stosuje go raczej jako wyrazistą podstawę , którą po przygotowaniu można zamrozić w wygodnych do użycia porcjach, idealnych do podlewania sosów , duszenia i jako baza zup.

Przepisów na rosoły jest wiele mój jest w 100% naturalny i bardzo wyrazisty. Nie lubię dodawania kostek smakowych czy gotowych mieszanek.Dlatego staram się wydobyć ze składników 100% smaku.A sztuczek na to jest kilka.

Porcje rosołową płuczemy , odcinamy kuperki , oczyszczamy z pozostałości piór czy skórek.Wkładamy do garnka i zalewamy wodą (ważne by wlać więcej wody , jeśli chcemy esencjonalnego rosołu , sporo z niej musi odparować) około 3 litry.Samo mięso doprowadzamy do wrzenia, zbierając szumy z powierzchni i od czasu do czasu mieszając.
W tym czasie myjemy por i kroimy w plasterki, dzięki temu będzie bardziej aromatyczny, to samo robimy z pietruszką i marchewką, seler obmywamy i kroimy w kostkę wszystkie warzywa powinny mieć jak najgęściej ponacinana powierzchnie skórki gdyż to parę mm pod nią kryją się wszystkie olejki zapachowe na których nam zależy.


Komentarze

 • 1
  original
  Opublikowano

  suzana

  będę taki robić
 • 1
  no-image
  Opublikowano

  sylwia / sytofala

  też opalam cebulę tylko dodatkowo ją nacinam , pyszny jest wtedy rosołek :)
 • 1
  original
  Opublikowano

  SmacznaPyza

  opalanie cebuli nad gazem jest bardzo niezdrowe
 • 1
  original
  Opublikowano

  Cynowa_Beata

  Niestety kominek mam tylko na mazurach ;)
 • 1
  original
  Opublikowano

  Kuchareczka2

  ja przypiekam cebule na blacie kuchni węglowej
 • 1
  no-image
  Opublikowano

  Małgorzata106

  super
 • 1
  original
  Opublikowano

  malcik111

  ja do tej pory też opalałam , ale niestety po przeprowadzce na płycie juz nie mogę tak robić:( na szczęście u mamy można zawsze zjeść taki tradycyjny rosołek!
 • 0
  original
  Opublikowano

  Sarenka

  A ja jeszcze nie opalałam niczego, ciekawe, muszę spróbować...
 • 0
  141751_bukiet_kwiatow_tulipany_wazon
  Opublikowano

  Henryka2

  A przepraszam, o jakim mięsie mowa w przepisie, bo porcji rosołowej do mięs raczej zaliczyć się nie da, tak jak wykwintnego rosołu z porcji nie będzie.
 • -1
  original
  Opublikowano

  SmacznaPyza

  3 l wody na 200 g porcji rosołowej - ależ będzie esencja.....do tego opalona bezpośrednio nad płomieniem cebula i czosnek z całym syfem ze spalanego gazu - samo zdrowie

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !