Sposób przygotowania

Przepis na ok.30-40 pączków o średniej wielkości.

Najpierw przygotowujemy rozczyn:
drożdże + 0,5 szklanki ciepłego mleka, łyżeczka mąki , łyżeczka cukru Dokładnie wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na kilka (powinien podwoić swoją objętość)

podczas gdy rozczyn \"rośnie\" musimy wykonać ciasto. Mąkę trzeba przesiać następnie dodać cukier waniliowy, później sól, jaja, żółtka, rozpuszczoną margarynę szklankę mleka( ilość dolewanego mleka posłuży nam do ustalenia ścisłości ciasta) oraz ocet. i dopiero po połączeniu tych składników dodamy rozczyn.

Ciasto należy dokładnie wyrabiać przez ok. 15 minut aż będzie błyszczeć i nie będzie kleić się do ręki! ciasto powinno mieć konsystencję ciasta pierogowego.
Teraz odstawiamy ciasto w misce do wyrośnięcia w ciepłe miejsce.
Gdy podwoi swoją objętość formujemy pączki. Rozwałkowujemy ciasto na stolnicy na grubość ok 1 cm i wykrawamy krążki szklanka. na jednym krążku kładziemy troszkę marmolady i na to układamy drugi krążek. zlepiamy dokładnie brzegi i układamy na deseczce do wyrośnięcia. gdy podwoja swoja objętość smażymy je na rozgrzanym oleju na złoty kolor po obu stronach. Lekko przestudzone polukrować lub posypać cukrem pudrem.

przepis ten jest w mojej rodzinie od wielu lat i zawsze pączki wychodziły pyszne!

życzę smacznego!!

Komentarze

A Ty, co o tym myślisz?

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !