Sposób przygotowania

SKŁADNIKI OD 1-4 SĄ NA BEZY.
SKŁADNIKI OD 5-13 SĄ NA NADZIENIE.

Spód z bezów najlepiej jest sobie przygotować już poprzedniego dnia. W tym celu należy bardzo sztywno ubić jajko. W trakcie ubijania wsypywać stopniowo cukier.
Napełnić 2/3 masy bezowej szprycę z normalną nasadką. Wycisnąć na blachę, wyłożoną pergaminem (przedtem należy lekko nasmarować go tłuszczem), okrągły spód o średnicy ok 26 cm (najlepiej zrobić to wykonując spiralne ruchy). Resztą pianki napełnić szprycę o nasadce w kształcie gwiazdki, wycisnąć na spodzie falisty brzeg.
Wstawić blachę do lekko nagrzanego piekarnika, (ewentualnie uchylić jego klapę tak, aby temp w środku wynosiła ok 50 stopni C). Suszyć spód bezowy, nie rumieniąc, ok 4 godzin.
Wyjąć, dobrze ostudzić. Posmarować cienko rozpuszczoną czekoladą, odstawić do zastygnięcia.
Na nadzienie: namoczyć żelatynę w zimnej wodzie. Oddzielić białko od żółtka. Rozetrzeć żółtko z cukrem na puszystą masę. W trakcie ucierania dodawać sok i otartą skórkę z cytryny. Rozpuścić żelatynę w odrobinie ciepłej wody, dokładnie rozmieszać z utartą masą.
Ubić (oddzielnie!) białko oraz śmietanę. Dodać do masy bitą śmietanę, a następnie pianę. Posmarować spód bezowy kremem cytrynowym. Truskawki oczyścić, umyć, osuszyć, pokroić na połówki. Rozłożyć owoce na bezach. Zmieszać polewę do tortów ze szklanką soku porzeczkowego (lub wiśniowego), zagotować stale mieszając. Zgęstniała masą polać truskawki, odstawić całość do zastygnięcia.
Torcik bezowy podajemy bezpośrednio po przygotowaniu.

Komentarze

 • 1
  original
  Opublikowano

  Konto zablokowane

  smaczne
 • 1
  original
  Opublikowano

  Konto zablokowane

  smaczne

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !