Sposób przygotowania

To herbata biała, ręcznie zwijana w kształt przeważnie kulki wielkości truskawki, zwykle z różnymi dodatkami w środku. Kupić ją można przede wszystkim w sklepach internetowych.
Od kiedy pierwszy raz spotkałam się z taką herbatą jestem jej zagorzałą zwolenniczką. Nie dość, że świetnie smakuje to na dodatek bardzo ładnie wygląda. Jej wadą może być cena - kilka zł za 1 sztukę, ale gdy policzymy dokładnie okaże się, że wcale tak droga nie jest ponieważ wystarcza na ok. 1,5-2 naparu.

Zagotowujemy wodę, najlepiej źródlaną albo filtrowaną co pozwoli nam w pełni cieszyć się smakiem herbaty. Szykujemy przeźroczysty dzbanek i wyparzamy go gorącą wodą aby był ciepły. Przeźroczysty dlatego, że pięknie rozwinięta herbata wygląda bardzo dekoracyjnie.. Woda do parzenia herbaty zielonej i białej nie powinna być wrząca, ale mieć temp. ok. 70-90st.C. Nie posiadam odpowiedniego termometru więc po zagotowaniu po prostu odstawiam wodę na kilka minut żeby przestygła. Gorącą wodą zalewam 1 szt. herbaty i odstawiam na kilka minut aż całkowicie się rozwinie. Można też ustawić dzbanek (jeśli jest żaroodporny) nad podgrzewaczem.Następnie rozlewam napój do filiżanek czy kubeczków. Potem mogę ją zalać jeszcze 1 czy 2 razy i napar jest równie pyszny choć może trzeci nie będzie już tak intensywny.

Napar jest dość jasny, lekko zielonkawo-żółty i z kwiatowym, delikatnym zapachem i smakiem.

Ja takiego naparu nie słodzę niczym żeby nie psuć smaku, ale jak ktoś chce to można...polecam jednak raczej cukier brązowy albo miód w/g własnego gustu...

Komentarze

 • 1
  original
  Opublikowano

  Mariusz10

  świetna;)
 • 1
  14344131_1175334835846825_6586112930612941972_n
  Opublikowano

  Ewa104

  Dostałam kiedyś dwie sztuki tej herbaty i pierwszą zaparzyłam w filiżance.Przykryłam,żeby się zaparzyła a jak odkryłam to na całą filiżankę rozwinął się jak kwiat zwitek liści herbaty.Następną już zaparzyłam w większym naczyniu.Smak mi bardzo pasował.
 • 0
  original
  Opublikowano

  Halusia

  Cudo!
 • 1
  no-image
  Opublikowano

  MAŁY

  bardzo fajnie
 • 2
  no-image
  Opublikowano

  Karolina69

  fajne
 • 2
  no-image
  Opublikowano

  Marysia

  super
 • 2
  no-image
  Opublikowano

  Misia90

  ekstra
 • 1
  img_20170301_161958_679
  Opublikowano

  Smaczna_B

  Miał być przepis , a nie sposób pzryrządzania.Ktoś tu nie odróżnia jednego od drugiego..
 • 1
  original
  Opublikowano

  SmacznaPyza

  ale przeczytaj dokładnie - nauczysz się wreszcie czegoś :)

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !