Przepis i sposób przygotowania na: Co na obiad: Ramen wg Piotra Ogińskiego
Ramen przez wielu porównywany jest smakiem do rosołu - klasyka polskiej kuchni. Natomiast smakiem i aromatem obie te zupy zdecydowanie się różnią. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji próbować tradycyjnego ramenu to polecam wypróbować. Ocenicie sami.
Kości, korpus oraz boczek wkładamy do zimnej wody, zagotowujemy, a gdy całość się zagotuje wylewamy wodę, mięso dokładnie myjemy i ponownie wkładamy do czystej, zimnej wody. Dodajemy por, czosnek, imbir, cebulę, grzyby shitake i gotujemy na małym ogniu ok. 3 godziny. W międzyczasie do rondelka wlewamy mirin, sos sojowy oraz sake, dodajemy czosnek z imbirem i całość zagotowujemy. Gdy baza się zagotuje, lekko ją studzimy i dodajemy glony kombu.
Jajko gotujemy 6 minut, zalewamy bazą i marynujemy ok. 12 godzin. Ugotowany bulion doprawiamy solą oraz pieprzem. Boczek wyjmujemy z bulionu, zalewamy ok. 40 ml bazy i smażymy 3-4 minuty z każdej strony na rozgrzanej patelni. Pak choi kroimy wzdłuż na ok. 4-5 części, jajko dzielimy na pół, dymkę drobno kroimy, makaron gotujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Do miski wlewamy bazę, układamy makaron wraz z resztą składników, zalewamy gorącym bulionem i posypujemy chili.
Zainspirowani do poznawania azjatyckich smaków? Zobaczcie jak zrobić prawdziwą tajską zupę Tom Yum.