Programy TV

Przepis dnia

zakrywka-do-braku-logo

Wstęp

Program kulinarny „Przepis dnia" to porcja ciekawych pomysłów na rozmaite potrawy z wykorzystaniem produktów marki Prymat, Kucharek i Smak.

Ewa Olejniczak:

Młoda, ambitna i sympatyczna mistrzyni w świecie kulinariów, która przełamuję stereotyp kucharza. W wieku zaledwie 28 lat została pierwsza kobietą na stanowisku szefa kuchni w hotelu 5-gwiazdkowym.

Wychowała się w rodzinie cukierników, a swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała pod okiem Kurta Schellera. Obecnie sama kształci młodych adeptów sztuki kulinarnej.

W telewizji zadebiutowała z Robertem Sową jako współprowadząca program „Sąsiad na widelcu” emitowanym w TVP.

W kwestii kulinariów łączy pasję gotowania z podróżami, podczas których poznaje tajniki kuchni wschodu, jak i kuchni śródziemnomorskiej.

 

 

Marcin Budynek:

Kreator smaku, założyciel oraz właściciel Akademii Kulinarnej Marcina Budynka. Jego specjalnością jest kuchnia Polska w nowatorskim wydaniu. Inspiracje czerpie z bogactwa natury dlatego też często w swojej kuchni wykorzystuje produkty regionalne. Wieloletni szef kuchni Hotelu Warszawa w Augustowie oraz Hotelu Bryza w Juracie. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Anglii, Chile i RPA. Założyciel i członek Klubu Szefów Kuchni.

 

 

Robert Sowa:

Mistrz Kulinarny, kreator menu największych wydarzeń kulturalno-kulinarnych w Polsce. Znany z programów telewizyjnych i audycji radiowych. Wiceprezes elitarnej Fundacji Klubu Szefów Kuchni i były kucharz polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Telewidzom znany jest głównie z kącika kulinarnego „Dzień Dobry TVN”.

Karierę gastronomiczną rozpoczął w rodzinnym Krakowie, a kontynuował w Austrii. Po powrocie przez 17 lat zarządzał kuchnią warszawskiego Hotelu Jan III Sobieski. Obecnie jest właścicielem N31 restaurant&bar. Autor takich książek kulinarnych jak „Esencja Smaku”, „Romans Kulinarny”, „W Poszukiwaniu smaku doskonałego” czy „Życie kocha jeść”.