Programy TV

Doradca Smaku

logo_fit-210-210

Wstęp

„Doradca Smaku” to nie tylko portal społecznościowy, ale również program kulinarny.

 

0K9A0034

Michel Moran – Francuz o hiszpańskich korzeniach, świadomy szef kuchni i restaurator z ponad 30-letnim doświadczeniem, dla którego zawód kucharza to nie tylko profesja, ale przede wszystkim pasja.
Tajemnice kuchni zgłębiał już jako 14-letni chłopiec. Wykształcenie zdobywał w paryskiej szkole hotelarstwa „Jean Doruant”. Natomiast praktyki zawodowe odbywał w pięciogwiazdkowym hotelu Royle Monceau, zlokalizowanym w samym sercu Paryża oraz w restauracji Le Jardin (oznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin), gdzie szefami kuchni były takie osobistości Gabriel Biscaye czy Bernard Loiseau. Jego kolegą, również praktykantem, był słynny Yannik Alleno.
Od ponad 30 lat pracuje w gastronomii. Doświadczenie zdobywał w różnych regionach Europy.  Gotował m.in. w jednej z najstarszych restauracji w Paryżu „Auberge du Vert Galant”, a także w Szwajcarii w hotelu „La Reserve”, oraz w pięciogwiazdkowym hotelu „Beau Rivage” usytuowanym w samym sercu Genewy oraz w elitarnym klubie „Griffings”.

  

W Niemczech gotował we francuskiej restauracji „Erno´s Bistro” (1 gwiazdka Michelin) oraz w Luksemburgu w „La Lorraine”, a następnie w „Mosconi”. W Luksemburgu też poznał swoją obecną żonę Halinę i dla niej przeprowadził się do Polski. Od 2004 jest szefem kuchni i właścicielem Restaurant Michel Moran - Bistro de Paris, mieszczącej się w budynku Opery Narodowej w Warszawie. Nieprzerwanie od 2005 r. Bistro de Paris rekomendowane jest przez przewodnik Michelin.