Ziemniaki bez tajemnic

17.02.2021 21:01
Ziemniaki bez tajemnic

Jakie ziemniaki będą odpowiednie na przygotowanie sałatki, a jakie do obiadu? Czym je doprawić, aby podkreślić ich smak? Jak wykorzystać nadmiar ziemniaków z obiadu, aby nic się nie zniszczyło? Robert Sowa – doświadczony Szef Kuchni – dzieli się z nami kilkoma, cennymi informacjami.

1. Jakie ziemniaki wybrać do sałatek?

Jeśli macie w planach przygotowanie sałatki, w której jednym ze składników są ziemniaki to pamiętajcie, aby wybierać małe i koniecznie gotować je w mundurkach. Dzięki temu zachowują swoje właściwości i smak.

2. Jak przygotować purée ziemniaczane?

Aby przygotować purée ziemniaczane należy najpierw ugotować ziemniaki w osolonej wodzie, odcedzić je, dokładnie stłuc tłuczkiem z dodatkiem mleka i masła. Do smaku warto dodać sól i gałkę muszkatołową, która podkreśli ich naturalny smak.

3. Co zrobić z ziemniakami, które zostały z obiadu?

Został Wam nadmiar ziemniaków z obiadu? Bardzo dobrze, bo dzięki temu kolejnego dnia szybciej przygotujecie obiad. Takie ziemniaki należy schować do lodówki, a następnego dnia podsmażyć na maśle klarowanym z dodatkiem Przyprawy do ziemniaków Prymat albo też zrobić z nich kopytka.

Udostepnij:

Powiązane przepisy

prymat