Chipsy domowe - Super pomysły

DS_Splash TOP_CHIPSY DOMOWE_1300x508

Domowe chipsy to świetna alternatywa dla kalorycznych chipsów ze sklepowej półki. Chipsy mają to do siebie, że strasznie trudno się od nich oderwać, zwłaszcza podczas oglądania filmu, na imprezie lub zupełnie bez okazji. Dlatego warto sięgnąć po zdrowszą opcję, przygotowaną własnoręcznie.

 

Podobno o powstaniu chipsów zadecydował przypadek. W USA, w miejscowości Saratoga Springs, kuchach, który chciał zrobić na złość nieznośnemu gościowi restauracji, pokroił ziemniaki wyjątkowo cienko. Dowcip nie wypalił, bo gość był zachwycony końcowym efektem, a ziemniaki w tej postaci na stałe weszły do menu restauracji. Od tamtego czasu chipsy przeszły długą drogę i wymyślono wiele alternatyw dla klasycznych ziemniaczanych chipsów. 

 

W domu, poza najpopularniejszymi chipsami z ziemniaków, można przyrządzić chipsy z różnych warzyw. Do najpopularniejszych chipsów domowych nalezą chipsy z batatów, z buraków, chipsy jabłkowe i chipsy z jarmużu. Co istotne, taka przekąska jest nie tylko pyszna ale i zdrowa. Domowe chipsy z warzyw są też świetną opcją dla osób na diecie. Chipsy zrobione w domu możesz też doprawić zgodnie ze swoim smakiem, np. posypać solą, mieloną papryką lub ulubionymi ziołami.

 

Jeżeli staracie się gotować w duchu zerowaste to zróbcie chipsy ze skórek od ziemniaków ugotowanych do obiadu. Przed obraniem ziemniaków, trzeba je porządnie wyszorować. Obierki osuszyć i upiec w piekarniku. Zero śmieci i dodatkowa przekąska na wieczór gotowa.

prymat