Blogi

 • 20130922_104743

  Wielkanocna babka w kropki

  BABKA W KROPKI    Składniki: Białe kulki: 25 dkg sera białego 1 żółtko 2 łyżki cukru 5 łyżek kokosu Ciasto: 3 jajka 1 szkl. cukru 2 łyżki kakao 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 szkl. mąki 1/2 szkl, mleka 1/4 szkl. oleju tabliczka gorzkiej czekolady Przygotowanie: Białe kulki :  Ser biały, żółtko i cukier miksujemy w blenderze. Dodajemy wiórki kokosowe i mieszamy. Wkładamy do lodówki na ok. 30 minut. Z masy serowo – kokosowej formujemy małe

  Zobacz więcej
 • jajo

  Dekoracje wielkanocne z wydmuszek

  Pomysł na takie jajka dekoracyjne "podpatrzyłam" ;) w sklepie, właśnie takie podobne jajeczka można kupić gotowe :) Ja w tym roku postanowiłam sama takie zrobić, trochę pracy i nerwów mnie to kosztowało :) Ale warto było :)

  Zobacz więcej
 • 20140322_174756

  Wielkanocne babeczki

  Babki, babeczki wielkanocne mocno zakorzeniły się w polskiej tradycji. Obowiązkowo kawałek musi znaleźć się w koszyczku ze święconką.

  Zobacz więcej
 • 20140330_113849

  Jajka faszerowane w skorupce

  Jajko wielkanocne jest symbolem nowego życia. Dzielenie się jajkiem podczas śniadania wielkanocnego ma odniesienie do wigilijnego opłatka. Dlatego na polskich stołach w święta wielkanocne króluje jajko i to ono jest najważniejsze.

  Zobacz więcej
 • mazurek-orzechowy

  Wielkanocny mazurek

  Mazurek wielkanocny - tradycyjne słodkie ciasto kuchni polskiej. Pieczony na święta Wielkanocne.

  Zobacz więcej