Blogi

 • Tarta grzechu warta!

  Mam do nich ogromną słabość. Ogólnie nie przepadam za słodkościami i nie poświęcam zbyt dużo czasu na wypieki ale tarty uwielbiam. A oto moja ulubiona...

  Zobacz więcej
 • Jajko w...czyli Śniadanie Mistrzów-odsłona czwarta

  No i znowu jajka, ale doskonale wiem, że mają mnóstwo zwolenników i z pewnością kolejne propozycje ich podania przydadzą się niejedmemu z Was. Ostatnimi czasy przyrządzam je w czymś. Wbijam je w co się da i zapiekam, pycha!

  Zobacz więcej
 • Śniadanie mistrzów - odsłona trzecia

  Były już jajka sadzone, w kokilkach, kiedyś pisałam też o omletach a teraz czas na gotowane na twardo z przeróżnymi nadzieniami, a jakimi zobaczcie sami...

  Zobacz więcej
 • Śniadanie mistrzów - odsłona druga

  Tym razem proponuję jajka w kokilkach. Bardzo proste w przygotowaniu a prezentują się nietuzinkowo. Świetny pomysł gdy chcemy kogoś zaskoczyć ;)

  Zobacz więcej
 • Śniadanie mistrzów

  Na tygodniu zazwyczaj brakuje mi czasu na przyrządzanie śniadań i zadowalam się jakąś kanapką czy jogurtem ale za to w weekend, kiedy już nie muszę się tak spieszyć lubię sobie przygotować takie prawdziwie mistrzowskie śniadanie. A jeśli o śniadaniu mowa, to równocześnie mowa o jajkach, a jeśli mowa o jajkach, to o Jajkach po ranczersku.

  Zobacz więcej
 • Pora na PORA

  Tak mi się go jakoś szkoda zrobiło, bo ten krewniak cebuli o charakterystycznym piekącym smaku jest chyba trochę niedoceniany w naszej kuchni. I nie wiem dlaczego, ale mnie por pasuje do jesieni. Zobacznie w co się przemienił u mnie w kuchni.

  Zobacz więcej
 • Szpinak w roli głównej

  Założę się, że ma tyle samo zwolenników co wrogów. Kiedyś znienawidzony przez większość - szpinak, podawany był głównie w postaci niezbyt zachęcającej papki. Dzisiaj świętuje triumf i powrócił na nasze stoły w całkiem odmienionej formie i postaci. Zapraszam na moje propozycje.

  Zobacz więcej
 • Rosół po tunningu!

  Weekend się zbliża i w ogromnej częsci Naszych domów w niedzielę zapewne znowu na stołach zagości rosół. Niby to takie oklepane, znowu rosół, ale mam ciekawą propozycję jak go delikatnie odmienić...

  Zobacz więcej
 • Muffinkowy zawrót głowy...

  Od kiedy zaczęłam je piec nie mogę się nadziwić jakie to łatwe i szybkie. Kilka prostych składników, mieszamy niedbale łyżką, wstawiamy do piekarnika i gotowe!

  Zobacz więcej
 • Czarodziejka w kuchni

  Czasami z kilku prostych składników można stworzyć coś, co tak wspaniale smakuje i wygląda, że smiało można to nazwać kulinarnym dziełem sztuki.

  Zobacz więcej