Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Ziemniaki, dynia, a może frytki z dyni?

Jeśli ciągle na obiad jecie ziemniaki i jesteście już nimi znudzeni - to polecam małą odmianę w postaci dyni. Dynię możemy dodać do ziemniaków albo zrobić z niej frytki, tak dobrze czytacie - frytki z dyni... ;)

Dynię możemy podawać na wiele sposobów. W połączeniu z ziemniakami stanie się miłą odmianą dla codziennego obiadu.

Pieczone ziemniaki z dynią w marynacie

 

Ziemniaki, dynia, a może frytki z dyni?

Moją pierwszą propozycją są ziemniaki zapiekane z dynią. Dynię musimy kilka dni wcześniej zamarynować.

Ziemniaki, dynia, a może frytki z dyni?

Pokrojone w plastry ziemniaki i dynię układamy w naczyniu żaroodpornym przekłądając czosnkiem i ziołami. Zapiekamy i gotowe ;)

Dokładny przepis znajdziecie tutaj: https://www.doradcasmaku.pl/przepis/252286/pieczone-ziemniaki-z-dynia-w-marynacie.html

Druga z moich propozycji to frytki. Pierwsze skojarzenie do słowa frytki to oczywiście ziemniaki. Okazuje się jednak, że frytki możemy przygotować również z dyni.

Frytki z dyni

Ziemniaki, dynia, a może frytki z dyni?

Dynię wystarczy obrać, pokroić w słupki i obtoczyć w panierce. Tak przygotowane frytki z dyni smażymy na rogrzanym tłuszczu tak jak normalne frytki. Różnią się smakiem od tych ziemniaczanych. Są chrupkie, mają niepowtarzalny smak, wprost rozpływają się w ustach. Mogą stanowić samodzielny posiłek, ale równie dobrze możemy je podawać z mięsem.

Każdemu gorąco polecam ich przygotowanie, a przepis znajdziecie tutaj https://www.doradcasmaku.pl/przepis/251756/frytki-z-dyni.html

Z dynią obiadowa monotonia Wam niestraszna! :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak