ŻARŁOSTACJA CZYLI OPOLSKI PIKNIK KULINARNY, 22 CZERWCA W OPOLU

Opublikowano: 15.06.2013
Autor: witaminkaa
ŻARŁOSTACJA CZYLI OPOLSKI PIKNIK KULINARNY, 22 CZERWCA W OPOLU
Żarłostacja Czyli Opolski Pinik Kulinarny to inicjatywa Opolskiej Blogosfery oraz lokalu Kofeina 2.0. Zaproszeni są wszyscy (nie tylko żarłoki)– dzieci i dorośli – którzy kochają jeść i którzy szukają nowych doznań kulinanrnych. Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca, na placu między Galerią Opolanin oraz Teatrem im. Jana Kochanowskiego doznania te będą dane każdemu, kto w godzinach od 12-20 odwiedzi Żarłostację. Nie koniecznie trzeba zabrać fartuszek. Z całą pewnością mieć pusty brzuch, dobry humor i... matę do ćwiczeń! Na Żarłostacji nie tylko tankuje się paliwo dla ciała, czyli kalorie, ale również je spala – śmieje się główna pomysłodawczyni, Małgorzata Adamska „Delimamma”, która oprócz bycia świetną kucharką, jest też trenerką fitness.

 

Żarłostacja to przede wszystkim jedzenie. Pod każdą, nie mniej apetyczną postacią:

Będzie je można oglądać – na wystawie kulinanrej „Kolor na talerzu”.

Będzie je można przygotować – na warsztatach kulinarnych.

Na przekór schematom, mali kucharze przygotują danie główne – pizzę, a ci starsi deser – czyli czekoladowe łakocie. Młodszymi adeptami zajmie się blogująca mama – Bistromama, której smakowity blog znalazł się w czołówce Blogów Roku w konkursie Onetu. Starszymi, dwie największe miłośniczki czekolady w polskiej blogosferze – Karola (Quchnia Karoli) oraz Aurora (Blog Czekolady).

Będzie można o nim posłuchać – na mini wykładach.

O kuchni Pięciu Przmian opowie Alicja Kruszewska-Nabzdyjak, a o tym, że zdrowo nie koniecznie znaczy nudno i niesmacznie, znana blogerka prosto z stolicy – Anna Laskowksa z bloga „Dietetycznie, Siostro”.

Będzie je można spalić – podczas zajęć z bodyART.

Na świeżym powietrzu poprowadzi je dla nas Sylwia Kapałka z IQ Pilates.

Wreszcie – jedzenie będzie można zjeść.

Swoimi popisowymi daniami będą częstować nas opolscy blogerzy, w tym znany szerszemu gronu Adam Czapski („Master Cheff”,” Ugotowani”) i inni.

Prócz tego czeka Was mnóstwo innych atrakcji, w tym quiz kulinarny, a i również apetyczne nagrody. Naturlanie, cała impreza doprawiona będzie świetną muzyką. Zagra Biol & Zrywa.

Naszym celem jest dobra i smaczna zabawa – tłumaczy Delimamma – ale też poszerzenie świadomości kulinarnej, bo gotowanie jest sztuką. A jeśli jest ono też najlepszym pretekstem do spotykania się ze znajomymi, to trzeba zadbać o to, by to tło nie było mdłe. Ma być dokładnie takie, jak Żarłostacja – kolorowe, kreatywne i jedyne w swoim rodzaju.

Event na facebooku: https://www.facebook.com/events/464063127008485/


Plakat: http://conaobiad.files.wordpress.com/2013/06/dsc05262.jpg 

prymat