Walentynki- święto zakochanych...

Opublikowano: 12.02.2011
Autor: rosik93
Walentynki- święto zakochanych...
Jak wiadomo walentynki to święto zakochanych, które przypada 14 lutego. Nazwa pochodzi od imienia świętego Walentego, który jest patronem szaleńców, chorych na epilepsję oraz zakochanych.

Czternasty lutego to dzień, kiedy ludzie wyznają sobie miłość, a jeśli nie są zakochani, to życzą sobie i innym, aby miłość w końcu ich spotkała. Walentynki budzą wiele emocji, dla jednych to święto kiczu, podczas którego zarabiają multipleksy kinowe, galerie handlowe, restauracje, kwiaciarnie i cukiernie, a dla innych to po prostu fajny dzień, który można bezkarnie spędzić z ukochaną osobą, miło spędzić czas, zrobić coś wspólnie albo wyznać komuś miłość.
Symbolem walentynek od lat jest oczywiście serce, które na długo wpisało się jako element walentynkowych tradycji w Polsce. W dzień św. Walentego, a nawet już kilka tygodni wcześniej, serca są właściwie wszechobecne: przyozdabiają sklepowe witryny, widnieją na pluszakach, kartkach, słodyczach, są wplatane w wiązanki kwiatowe, wysyłamy jest nawet poprzez krótkie wiadomości np.  miłosny sms czy MMS. Pięknym zwyczajem jest uroczysta kolacja w walentynkowy wieczór.

Źródło: Walentynki

Na walentynki proponuję bardzo szybki deser z truskawkami.

Bomby walentynkowe

 Walentynki- święto zakochanych...


500g jogurtu naturalnego

300g truskawek

3 łyżki cukru

2 łyżki żelatyny

 

 

Żelatynę namoczyć w zimnej wodzie, następnie zagotować.Owoce rozmrozić, Jogurt połączyć z wystudzoną żelatyną oraz cukrem, zmiksować. Dodać owoce. Wymieszać. Masę wykładać do wypłukanych w zimnej wodzie miseczek. Wstawić do lodówki na ok 3 godziny. Udekorować.

 
 

prymat