Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

T jak Turcja

Turcja czyli kolejny powod mojej nieobecności na blogu, ale jednocześnie kraj, który uwielbiam.

T jak Turcja

Tak się złożyło, ze po raz kolejny na wakacjach wylądowałam w Turcji choc za każdym razem mówimy, że to już ostatni raz. Ten kraj po prosru przyciąga mnie jak żaden inny.

T jak Turcja

T jak Turcja

Na zdjęciu targowisko w Alanyi gdzie zawsze kupuję sobie mnóstwo przypraw tak, aby starczyły do następnych wakacji. Polecam szczególnie nie te paczkowane na okrągłych tackach, ale mieszanki, które kupuje się na kilogramy np. do kurczaka czy kebaba.

T jak Turcja

Jadąc na wakacje umyślałam sobie, ze przywioze taki arabski metalowy dzbanuszek do parzenia heraty. Miał pasowac do szklaneczek, które przywiozłam z Maroka- chciałam z każdego arabskiego karju mieć coś do kompletu ( o ile taki miks można nazwać kompletem;;). Szklaneczki z Maroka, dzbanek z Turcji, tacka np. z Tunezji. I tu się rozczarowałam, bo nigdzie nie mogłam dostac takiego dzbanuszka jaki sobie umyślałam po Maroku. W koncu kupiliśmy po prostu porcelanowy dzbanuszek z wzorami budowli z różnych miast…


Najbardziej turecka potrawa? Kebab oczywiście. I tu niestety troszke się rozczarowałam. Od początku chciałam iść do jakiejś kanjpy z prawdziwym tureckim kebabem z ich przyprawami. Szukalismy i szukaliśmy, bo stwierdziłam, że w eleganckiej restauracji jedzenie będzie robione „pod europejczyków”. No i na takie tez trafialiśmy. Najlepsze za to kebaby wspominam z  Tunezji.


Ale pomimo tego, ze nie kupiłam dzbanuszka moich marzeń i nie zachwyciły mnie tureckie kebaby uwielbiam ten kraj i mogłabym spędzać tam kazde wakacje. Szczególnie, ze przez te lata poznaliśmy przemiłych ludzi (Turków), których zawsze tam spotykamy.


A po przyjeździe odbył się wieczór turecki z rakisi (winogronowa odmiana raki) i moja wersja kebaba;)

T jak Turcja

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/42838/lachmachum.html

Barbara40 29.06.2011 16:29
Tez lubie \"te\" klimaty, ale wkradla sie tu mala niescislosc, piszesz, ze chcialas z kazdego kraju arabskiego miec cos do kompletu.Otoz Turcja jest krajem europejskim, a nie arabskim !.Moze mialas na mysli, ze z krajow muzulmanskich ? Wtedy by sie zgadzalo. Pozdrawiam z Tunezji.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak