Srebrne: śledzie pod kawiorową pierzynką

Opublikowano: 22.02.2012
Autor: Cynowa_Beata
Srebrne: śledzie pod kawiorową pierzynką
Skąpane w srebrze, przyozdobione czarnymi perłami kawioru, majtasy dryfują na naszych kubeczkach smakowych po oceanie wykwintnych przepisów.
Jestem ciekawa, czy zasmakuje wam ten przepis, na cześć kolorowej środy :)

 

Srebrne: śledzie pod kawiorową pierzynką

Składniki:

1 kg sledzie w zalewie solnej,
100 gram kawior z kapelana lub inny,
400 ml śmietana,
300 gram cebula biała,
6 łyżek majonez,
5 ząbków czosnek,
1 szt. sok z cytryny

Słoiczek kawioru kosztuje około 10 zł jeśli mówimy o jakimś niezbyt wyszukanym ,zwróćmy jednak uwagę czy jest to kawior czy produkt z alg morskich.

Jak w przypadku innych śledzi:
Śledzie w słonej zalewie odsączamy zalewamy zimną wodą , odsączamy , zalewamy zimną wodą odstawiamy na 10 minut, odsączamy i znów czynność powtarzamy . Jest to bardzo ważne by uzyskać idealny smak śledzia nie wolno pomijać płukania śledzi , jeśli mamy czas pozwalamy odstać się śledziom w zimnej wodzie zmieniając ją 3-4 razy.Aby oceniać odsolenie śledzia wystarczy odkroić kawałek przed namoczeniem spróbować i porównywać. Płaty śledziowe dzielimy na 5 cm kawałki.I przekładamy do płaskiej miski.

Cebule i czosnek kroimy bardzo drobno, mieszamy z kawiorem ,majonezem i śmietaną. Dodajemy sok z wyciśniętej cytryny. Całość mieszamy i zalewamy nią śledzie. Potrząsamy kilkakrotnie naczyniem i przykrywamy je folią. Schładzamy w lodówce przez około godzinkę.

 

Smacznego..

prymat