Śniadanie w ciąży cz.1

Opublikowano: 05.03.2013
Autor: Mienta
Śniadanie w ciąży  cz.1
Chociaż ja przez całe życie byłam przyzwyczajona aby zjadać śniadanie to wiem, że są takie osoby które jednak za nim nie przepadają. Dlaczego ważne jest aby nie pomijać tego posiłku będąc w ciąży?


Kiedy jesteśmy  już odpowiedzialne nie tylko za siebie, ale także za ukształtowanie nowego człowieka który rozwija się w nas to nie możemy zapomnieć o dostarczaniu mu dobrego budulca. Jeśli zapomnimy o dobrym początku każdego dnia, maluszek i tak będzie czerpał z tego co zostało w organiźmie, a my będziemy czuć się po prostu źle. Zawroty głowy, mdłości, na pewno są sygnałem, że już pora coś zjeść. Dobry początek dnia to dobrze skomponowane śniadanie :)

Ja już od razu po przebudzeniu czuję, że musze coś zjeść więc zazwyczaj stawiam na szybkość w przygotowaniu :)

Królują u mnie kanapki z 2-3 kromek chleba lub jednej bułki z twarożkiem pomidorem i szczypiorkiem lub z rzodkiewkami.

Syte i pyszne, z pewnością dostarczą nam wartości odżywczych.

Jak widać na zdjęciu tym razem wybrałam białe pieczywo ale w 80% moich śniadań jest to pieczywo pełnoziarniste lub razowe.

Białe wybieram w dni gdy czuje się gorzej i mam ochote na bardziej neutralne smaki.

Niedługo przedstawię inne moje propozycje śniadaniowe, zapraszam :)

Śniadanie w ciąży  cz.1

prymat