Sezon ślubny w pełni

Opublikowano: 11.06.2012
Autor: Mienta
Sezon ślubny w pełni
Szykując się na swój ślub nie myślimy raczej o pieczeniu tortu i ciast samemu ponieważ jesteśmy zajęci innymi sprawami. Jednak jest coś co możemy zrobić na szybko i przy okazji mile zaskoczyć gości :)

Gdy rok temu wychodziłam za mąż chciałam aby ten dzień był wyjątkowy :) Przyjęcie było raczej małe więc mogłam wszystko sama zorganizować i dopiąć na ostatni guzik.

Stwierdziłam, że chcę mieć oryginalne winietki z nazwiskami gości i dosyć długo szukałam pomysłu.

Znalazłam w internecie piękne ozdobne babeczki na ktorych wypisywane były nazwiska gości ale poznając ceny takich babeczek trochę zwątpiłam i postanowiłam zrobić je sama ;)

Za pieczenie wzięłam się z samego rana (w dniu ślubu). Nie miałam zbyt wiele czasu więc postawiłam na ekspresowe babeczki jednej z wiodących firm. Zmieniłam im jedynie papilotki na ładniejsze ;) Ale oczywiście jeżeli ktoś ma więcej czasu to polecam upiec swoje ulubione muffiny :)

Po upieczeniu babeczek zrobiłam krem do karpatek i dodałam do niego kilka kropel barwnika tak aby masa zabarwiła na różowo.

Gdy masa wystygła udekorowałam babeczki za pomocą rękawa cukierniczego i ozdobiłam serduszkami ale ozdób jest do kupienia tak dużo, że zawsze można wymyślić coś innego ;)

  • ulubione babeczki
  • krem do karpatek ekspresowy
  • czerwony barwnik spożywczy
  • ozdoby cukiernicze ( u mnie serduszka duże i małe, srebrne perełki i czerwony maczek)

Wszystkim naszym gościom podobał się ten pomysł więc nie żałuję, że wstałam w tym pięknym dniu odrobinę wcześniej ;)

 

Sezon ślubny w pełni

Sezon ślubny w pełni

Sezon ślubny w pełni

prymat