Romantyczne śniadanko

Opublikowano: 05.11.2011
Autor: Koper
Romantyczne śniadanko
Czy to z okazji jakiejś wspólnej rocznicy, czy też bez okazji, czasem miło jest zrobić romantyczne śniadanie. Nie musi być od razu pełne wyszukanych produktów, afrodyzjaków podanych na złotej tacy. Wystarczy odrobina wyobraźni, żeby zwykłe, codzienne śniadanie podać w romantyczny sposób.

Dobrze jest w kuchennych szafkach poszukać foremek do wykrawania ciastek. Może znajdzie się taka w kształcie serca?

W kromce chleba wycinamy dziurkę w kształcie serca. Tą samą foremką wykrawamy serce z plasterka szynki i sera. Chlebowe serce smarujemy masłem, kładziemy ser i szynkę i mamy kanapkę w kształcie serca. Proste? Proste, a chleb który został możemy podgrzać w tosterze i mamy ciekawą grzankę, którą możemy podać z najzwyklejszą w świecie jajecznicą. Do tego pomidor pokrojony w kostkę i odrobina sera pleśniowego i romantyczne śniadanie gotowe

 
Romantyczne śniadanko


Drugi, równie prosty pomysł podpatrzyłam u Pyzy

Jajko sadzone w parówkowym sercu

 

Składniki:

2 jajka

2 cienkie, długie parówki

Olej

Sól ziołowa

Pieprz

 

Wykonanie:

Parówki przecinamy wzdłuż, ale nie do końca. Jedną w powstałych „nóg” nacinamy na końcu w poprzek. Obie „nogi” wywijamy nad nieprzeciętnym końcem w taki sposób, żeby powstało serce. Parówkowe serca przekładamy na patelnię z odrobiną oleju, chwilę smażymy i do każdego serca wbijamy jajko. Doprawiamy do smaku solą ziołową i pieprzem i smażymy pod przykryciem, aż białko się zetnie, ale żółtko pozostanie płynne. W ten oto prosty sposób powstaje jajko sadzone w sercu z parówki.

Romantyczne śniadanko

prymat