Recenzja książki "Zdrowa kuchnia prosto z targu"

Opublikowano: 03.11.2013
Autor: Ola1984
Recenzja książki "Zdrowa kuchnia prosto z targu"
To jedna z perełek w mojej kulinarnej biblioteczce. Piękne zdjęcia, ciekawe przepisy, przydatne porady - to wszystko i znacznie więcej można znaleźć na stronach tej publikacji.

Książka "Zdrowa kuchnia prosto z targu" to pięknie wydany poradnik w twardej oprawie. Autorzy książki piszą o tym, jak z pomysłem wykorzystać sezonowe owoce i warzywa do przygotowania pysznych posiłków dla rodziny. Główne rozdziały składają się z kilku podrozdziałów, w których przepisy zostały uporządkowane według rodzin warzyw i owoców. Zarówno składniki jak i sposób wykonania każdej potrawy napisane są przejrzyście i dokładnie. Książka zawiera ponad 200 przepisów na dania, które inspirują i zapewne smakują wyśmienicie. Wielką zaletą tej książki są piękne, apetyczne zdjęcia, utrzymane nieco w stylu rustykalnym, czyli takim, który bardzo mnie urzeka. Na końcu książki zebrane zostały przepisy podstawowe na sosy, pasty oraz ciasto kruche czy gotowany biały ryż. Nie zabrakło tam także kilku stron poświęconych podstawowym technikom przygotowania potraw. Dla ułatwienia oprócz spisu treści na początku książki, na końcu umieszczony został alfabetyczny spis wszystkich przepisów.

Recenzja książki

Oprócz ponad 200 przepisów w książce znajdziecie ciekawe porady jak wybrać najlepszej jakości owoce i warzywa na targowiskach, czym kierować się podczas zakupu oraz jak przechowywać zakupione składniki. Aby jak najlepiej wykorzystać sezonowe warzywa i owoce czas ich występowania zebrany został w poręcznej tabeli, dzięki której dowiecie się, które warzywa i owoce występują sezonowo, a które dostępne są przez cały rok.

Recenzja książki

Książka z pewnością zainteresuje tych, którzy uwielbiają świeże warzywa oraz owoce i często korzystają z tych składników w kuchni. Z pewnością zachwyci również osoby, które podobnie jak ja - w sezonie wiosenno-letnim prowadzą własny przydomowy ogródek i szukają inspiracji jak wykorzystać obfite zbiory w sposób smaczny i pomysłowy.

Lubię książki, które inspirują, cieszą oko pięknymi zdjęciami i dodatkowo są zbiorem cennych porad. Lubię książki takie jak ta - piękne, inspirujące i ciekawe.

Tytuł: "Zdrowa kuchnia prosto z targu"
Autorzy: Jodi Liano, Tasha DeSerio, Jennifer Maiser
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 192
Okładka: twarda
Tłumaczenie: Magdalena Poniedziałek
Cena: 49,90 zł

prymat