Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Przysmak dla szarej komórki...

Lubicie krzyżówki? Jeśli tak, z pewnością kulinarna łamigłówka przeze mnie przygotowana stanie się dla Was miłą chwilą zapomnienia. Sprawdź, ile wiesz o kuchni...

Pragnę zaprosić Was na kilka chwil do oderwania się od kuchni, choć nie do końca. Bowiem krzyżówka, którą samodzielnie przygotowałam (jednak ze względów technicznych musiałam ją najpierw wydrukować i potem zeskanować), jest tematycznie związana z kucharzeniem. Zasiądźcie więc wygodnie w fotelu z filiżanką ulubionej herbaty i spróbujcie swoich sił. Niech te kilka chwil sprawi Wam choć odrobinę radości i to będzie dla mnie nagrodą. Mam nadzieję, że propozycja urozmaicenia naszego portalu okaże się trafiona i przypadnie Wam do gustu. Jeśli tak - może w przyszłości znajdzie tu miejsce więcej łamigłówek?

 

 

Przysmak dla szarej komórki...

 

Poniżej znajdują się definicje do naszej krzyżówki. Kolejność ich ułożenia jest przypadkowa, stąd Waszym zadaniem jest nie tylko znaleźć rozwiązanie poszczególnych zagadek i hasła końcowego, ale również miejsca wstawienia rozwiązań. Dla ułatwienia wpisałam kilka liter, z pewnością pomocnych w rozwiązywaniu.

Miłej zabawy!

 

Definicje:

1. Codzienna potrawa Włochów.

2. Przyprawa do mięs i grochówki.

3. Suszone owoce winorośli.

4. Składnik curry barwiący na żółto.

5. Żydowski placek.

6. Child – słynna kucharka.

7. Ryżowy trunek.

8. Tłusty, ze słoniny.

9. Włoski sos na bazie bazylii.

10. Słynne francuskie winnice.

11. Okrągły, cienki placek z mąki kukurydzianej.

12. Do pieczenia.

Doradca Smaku 16.05.2011 14:05
A my też poznaliśmy rozwiązanie ;) Musimy jeszcze pogłowić się nad poszczególnymi hasłami, ale jest już dobrze ;)
borgia 12.05.2011 23:59
Suzana... daj coś takiego (mam na myśli hasło) co sprawi, że będzie nie będzie tak łatwo. Ale to chyba też łatwe nie będzie... Ja jednak poczekam z nadzieją :)
Barbara40 12.05.2011 22:17
Fajne, chyba wszystkim kojarzy sie tak samo.
eduszo
eduszo 12.05.2011 17:07
Fajne to jest choc rozwiązanie samo się narzuca,ale pomysł niezły,mam nadzieje że wszystkim tak samo się skojarzyło rozwiazanie tak jak mi.
borgia 12.05.2011 16:54
Muszę Cię zaskoczyć - rozwiązanie bez rozwiązywania znam. Za proste, albo nie... Źle. Nie za proste. Proste nie jest - jest fajne, ale zbyt oczywiste. :) Ja dlatego najbardziej lubię z przymrużeniem oka, albo hetmańskie.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak