Przysmak dla szarej komórki...

Opublikowano: 12.05.2011
Autor: suzana
Przysmak dla szarej komórki...
Lubicie krzyżówki? Jeśli tak, z pewnością kulinarna łamigłówka przeze mnie przygotowana stanie się dla Was miłą chwilą zapomnienia. Sprawdź, ile wiesz o kuchni...

Pragnę zaprosić Was na kilka chwil do oderwania się od kuchni, choć nie do końca. Bowiem krzyżówka, którą samodzielnie przygotowałam (jednak ze względów technicznych musiałam ją najpierw wydrukować i potem zeskanować), jest tematycznie związana z kucharzeniem. Zasiądźcie więc wygodnie w fotelu z filiżanką ulubionej herbaty i spróbujcie swoich sił. Niech te kilka chwil sprawi Wam choć odrobinę radości i to będzie dla mnie nagrodą. Mam nadzieję, że propozycja urozmaicenia naszego portalu okaże się trafiona i przypadnie Wam do gustu. Jeśli tak - może w przyszłości znajdzie tu miejsce więcej łamigłówek?

 

 

Przysmak dla szarej komórki...

 

Poniżej znajdują się definicje do naszej krzyżówki. Kolejność ich ułożenia jest przypadkowa, stąd Waszym zadaniem jest nie tylko znaleźć rozwiązanie poszczególnych zagadek i hasła końcowego, ale również miejsca wstawienia rozwiązań. Dla ułatwienia wpisałam kilka liter, z pewnością pomocnych w rozwiązywaniu.

Miłej zabawy!

 

Definicje:

1. Codzienna potrawa Włochów.

2. Przyprawa do mięs i grochówki.

3. Suszone owoce winorośli.

4. Składnik curry barwiący na żółto.

5. Żydowski placek.

6. Child – słynna kucharka.

7. Ryżowy trunek.

8. Tłusty, ze słoniny.

9. Włoski sos na bazie bazylii.

10. Słynne francuskie winnice.

11. Okrągły, cienki placek z mąki kukurydzianej.

12. Do pieczenia.

prymat