Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Ona. Moja miłość...

Kiedy wrząca, gotująca się woda dotknęła delikatną herbatę, liście zaczęły tańczyć: kręciły się wokół własnej osi, wirowały w dół i w górę – były jak tancerki pochłonięte swą pasją. Rozwijały się niczym pączki wiosną. Dotykały się nawzajem, igrały ze sobą niczym w tango i po kilku minutach opadły wyczerpane na dnie. Zasnęły na wieki, dając z siebie to, co najlepsze. Pachniało wybornie... Smakowało idealnie.

Ona. Moja miłość...

 

 

Wykwintny smak herbaty pobudza wszystkie zmysły. Wspaniałym jest obserwowanie rozwijających się w gorącej wodzie listków, które tak mocno przywołują w pamięci obraz budzącej się wiosny.
Zapach jest krótkotrwały, ulotny, jednak warto złapać tą chwilę - najlepiej zamykając oczy. Istotą jest jednak smak. Dla wielu świeży, magicznie naturalny i dziki, zaś dla innych ledwo wyczuwalny, nijaki i gorzkawy.
Bo zielona herbata jest kapryśną księżniczką. Jednych zatrzymuje w przedsionku karmiąc złym humorem, pozostającym w pamięci gościa na długi czas, drugich natomiast postanawia wpuścić do swych komnat, z sobie tylko znanym urokiem i rozpieszcza, tuli i otacza wykwintnym smakiem.


Można ją kochać, albo nienawidzić.
Nagle, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, moje kubki smakowe z nienawiści przeszły w stan błogości, ekscytacji i zaskakującej mnie samą fascynacji. A wszystko to, w jednej chwili. Od tamtej pory smak zielonej herbaty towarzyszy mi na każdym kroku, odkrywając przede mną, co raz to nowe zaułki smaku i aromatu, niczym panna młoda odsłaniająca kolejne falbany welonu przed jej oblubieńcem.
Wspaniałe to zauroczenie, dające tyle możliwości odkrywania, łączenia, próbowania i komponowania. Jakże nie poczuć się światowej sławy kompozytorem, przygotowując dla bliskich kolejny dzbanuszek herbaty?
Jakże miłym jest pytające spojrzenie Ukochanego, próbującego odgadnąć składniki tego królewskiego napoju...

 

Można ją kochać, albo nienawidzić...
Dla mnie to jedna z moich miłości.

 

Taka na zawsze...

 

 

Ona. Moja miłość...

 

 

Jolanta40 14.03.2011 08:35
uwielbiam zieloną herbatę i od kilku lat innej nie piję
picek 13.03.2011 19:02
WOW! Super!
Myszka75 13.03.2011 16:06
I jak tu nie lubić zielonej herbatki, kiedy na jej temat można pisać tak ładnie:)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak