Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Olej kokosowy nie tylko w kuchni.

Olej kokosowy. Znany przede wszystkim z tego,że jest używany w kuchni. Można używać go do smażenia lub np. smarować chleb,zamiast masła. Można używać go ciast,deserów,dań głównych. Olej kokosowy przypomina smalec. Z tym wyjątkiem,że smalec nawet przechowywany w pojemniku jest dość miękki. Natomiast olej kokosowy jest nieco twardszy,ale pod wpływem ciepła szybko się rozpuszcza. Oleju kokosowego używamy w kuchni,to chyba wie każdy z nas. Ale olej kokosowy ma mnóstwo in

Olej kokosowy. Znany przede wszystkim z tego,że jest używany w kuchni. Można używać go do smażenia lub np. smarować chleb,zamiast masła. Można używać go ciast,deserów,dań głównych. Olej kokosowy przypomina smalec. Z tym wyjątkiem,że smalec nawet przechowywany w pojemniku jest dość miękki. Natomiast olej kokosowy jest nieco twardszy,ale pod wpływem ciepła szybko się rozpuszcza.

Olej kokosowy nie tylko w kuchni.

Oleju kokosowego używamy w kuchni,to chyba wie każdy z nas. Ale olej kokosowy ma mnóstwo innych zastosowań. Np. w kosmetyce,ale i nie tylko..Oto kilka przykładów,gdzie i w jakich sytuacjach można stosować olej kokosowy.

 • Olej kokosowy może pomóc Ci przy bólu np. ucha. Wystarczy,że wymieszasz olej kokosowy z główką czosnku posmarujesz nim bolące miejsce.
 • Krem UV. Tak jeśli wybieracie się na wakacje warto zabrać ze sobą olej kokosowy. Wystarczy,że przed pójściem na plaże posmarujesz się olejem kokosowym,odpowiada on kremem z filtrem 30 
 • Olej kokosowy pomoże również gdy na krem z filtrem jest już za późno i niestety nasza skóra jest poparzona.
 • Wakacje,wiadomo,że podczas wakacji jest pełno komarów.Zwłaszcza nad zbiornikami wodnymi. By złagodzić swędzenie po ukąszeniach warto te miejsca posmarować olejem kokosowym.
 • Osoby,które mają dzieci wiedzą jak delikatna jest skóra bobasa,a jeśli już okaże się,że maluszek ma odparzenia od pieluszki warto,te miejsca posmarować olejem kokosowym. 
 • Jeśli macie suche i zniszczone włosy olej kokosowy powinien pomóc. Wystarczy,że nałożycie olej kokosowy na włosy i zawiniecie w ręcznik na ok. 2 godziny. Następnie umyjecie głowę szamponem. Taką maskę na włosy stosowałam przez miesiąc i efekty były lepsze od sklepowych specyfików.
 • Krem nawilżający i balsam do ciała. 
 • Olej kokosowy może posłużyć nam jako 'krem' do demakijażu
 • Chcecie aby Wasze buty błyszczały ? Wystarczy,że nałożycie odrobinę oleju na czystą ściereczkę i wetrzecie olej w buty.
 • Odchudzanie. Olej kokosowy pomaga zrzucić zbędne kilogramy
 • Olej kokosowy polecany jest również osobom z cukrzycą
 • Olej kokosowy może być również stosowany jako olejek do masażu

Olej kokosowy nie tylko w kuchni.

To tylko kilka z wielu zastosowań oleju kokosowego. Do czego można go jeszcze użyć? Najlepiej jeśli wypróbujecie go sami i się przekonacie jak wiele może zdziałać.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak