Liść laurowy zasłużył na Laury cz.2

Opublikowano: 16.04.2013
Autor: ONY_za_kare
Liść laurowy zasłużył na Laury cz.2
Napar z liścia laurowego, znanego również pod nazwą wawrzyn szlachetny, to idealny sposób na pozbycie się łupieżu! Działa również przeciwtrądzikowo…

Liść laurowy zasłużył na Laury cz.2

 

Już nasze babcie i dziadkowie wiedzieli, że najlepszym sposobem na pozbycie się łupieżu jest napar z liścia laurowego. Do sporządzenia naparu potrzebne nam będą około trzy łyżeczki pokruszonych liści laurowych. Zagotowujemy 250ml wody i wsypujemy liście. Parzymy pod przykryciem ok. 25minut. Po tym czasie odcedzamy, studzimy i chowamy do lodówki.

Głowę myjemy najpierw zwykłym szamponem i spłukujemy go woda. Następnie polewamy włosy naszym naparem i masujemy skórę głowy. Powtarzamy czynność kilku krotnie po czym pozostawiamy napar na głowie przez godzinę, po tym czasie spłukujemy. Postępujemy tak przez kilka dni. Pozbędziemy się w ten sposób łupieżu, a włosom nadamy puszystość i połysk.

 

Kolejnym naparem jaki możemy przygotować z liścia laurowego możemy stosować jako środek przeciwstresowy, moczopędny, wzmacniający, rozkurczowy, a nawet przeciwbólowy… Reaguje również na nasz metabolizm. Wystarczy zalać 2-3 łyżki zmielonych liści ok. 250ml wrzącej wody i odstawiamy na 20minut. Po tym czasie przecedzamy, dzielimy na pól i pijemy dwa razy dziennie.


Liść laurowy zasłużył na Laury cz.2

Inną przydatną właściwością jaką posiada laur jest działanie przeciwtrądzikowe.

Tonik przygotowujemy z trzech suszonych liści zalanych 300ml wrzątku. Po ostygnięciu przelewamy i odstawiamy do lodówki gdzie trzymamy maksymalnie 3 dni, gdyż później nie jest już skuteczny. Tonik ten oczyszcza skórę. Przyspiesza gojenie się ran po pryszczach, lekko złuszcza naskórek, oraz delikatnie wysusza, a więc sprawdzi się przy cerze tłustej. Przy cerze suchej  i normalnej stosujemy go punktowo.

 

prymat