Kucharz=odkrywca

Opublikowano: 18.11.2011
Autor: Smakosz6
Kucharz=odkrywca
Jedną z moich ulubionych pozycji czytelniczych był \'Robinson Kruzoe\'. Uwielbiałam czytać o jego perypetiach na bezludnej wyspie, szczególnie o poczynaniach kulinarnych. Czy pamiętacie w jaki sposób odkrył, że bataty są jadalne? Moja Babcia w podobny sposób wymyśliła farsz do ruskich pierogów- przez przypadek.

KUCHARZ= ODKRYWCA

 

Robinson znalazł bataty na wyspie- postanowił spróbować, co to takiego. Przypominały mu one ziemniaki, które znał z Hull. Niestety, po posmakowaniu stwierdził, że są niejadalne i wrzuciłje z wściekłoscią do ognia. Następnego dnia odkrył, że pieczone są smakowite. W taki właśnie sposób urozmaicił swe menu.

 

A moja Babcia? Pewnego dnia robiąc pierogi ruskie chciała dosypać do nich pieprzu mielonego. Nie miała na nosie okularów, chwyciła za podobne do pieprzu opakowanie i wsypała... zioła prowansalskie.

Była zrozpaczona, kiedy odkryła swoją pomyłkę. Ale dokończyła dzieło i podała te 'nieudane' pierogi. Okazały się tak wspaniałe, że od tej pory wszystkie( ja, Mama i Babcia) dodajemy do pierogów ruskich ziół prowansalskich. Są przepyszne z tym dodatkiem.

A czy Wam przydarzyła się jakaś kulinarna 'wpadka'?

prymat