Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Kapary - smakowite drobiazgi

Niepozorne a kryją w sobie zdecydowany, mocny smak! Małe zielone pączki. Marynowane w oleju, occie lub zalewie solnej. Mało kto wie, że są bliskimi kuzynami kapusty. Kapary – znane od tysiącleci, niegdyś popularne na stołach polskiej szlachty, dzisiaj znowu zdobywają rodzime podniebienia.

O kaparach krąży sporo mitów: jedni kochają je za intensywny smak, inni krytykują, we Włoszech uważane są za afrodyzjak, w Biblii są synonimem przemijania. Kwiat kapara kwitnie niecały dzień. Tego samego dnia powstaje owoc, który zbierany jest ręcznie.

Do Europy kapary trafiły z Azji. Bardzo szybko zdobyły serca i stoły mieszkańców basenu Morza Śródziemnego stając się obok oliwek i rukoli sztandarowym dodatkiem w tamtejszej kuchni.

Smak mają wyjątkowy. Przypomina on mieszkankę chrzanu, pieprzu i gorczycy. W kuchni stosujemy je jednak oszczędnie. Wystarczy zaledwie kilka sztuk by nadać charakteru sałatce, urozmaicić smak pizzy lub spaghetti. We Francji sos kaparowy dodawany jest do dań z ryb, owoców morza i mięsa. Pasują do czosnku, bazylii, oregano i czarnych oliwek. Pamiętajmy by dodawać je do potraw pod koniec przygotowania potrawy. Duszone zbyt długo w wysokiej temperaturze tracą swój wyjątkowy smak.

Megi 27.08.2015 07:25
uwielbiam kapary, tak oryginalny smak

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak