Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Domowy recykling-

- czyli pomysł na własne, oryginalne i niezbędne w każdej kuchni pojemniki do przechowywania.

Domowy recykling-

W sklepach jest duży wybór pojemników do przechowywania i wiele super gadżetów. Część z nich, pewnie jak duża część doradcowej populacji- chciałabym mieć w swojej kuchni. Niestety ja, nie zawsze mogę sobie pozwolić na nie.


Moja obecna kuchnia jest maleńka i mam w niej tylko dwie szafki- tak, tak, nie pomyliłam się, są tylko dwie :) I tak gotuję sobie już trzeci rok. Na szczęście już za tydzień czeka mnie przeprowadzka do mojej ukochanej i długo oczekiwanej kuchni. Aby mieć jedno, musiałam oszczędzać na innych wydatkach. 

I tak, jakiś czas temu, pojawił się pomysł domowego recyklingu.

Domowy recykling-

Domowy recykling-Dość często kupuję herbatę dla dzieci w puszkach- z zewnątrz tektura, w środku aluminium. Postanowiłam trochę upiększyć je i wykorzystać do przechowywania suchych produktów. 
Oczywiście nie są one tak trwałe jak plastik czy szkło. Mogą stanowić tymczasowe rozwiązanie, albo pomysł na udekorowanie kuchni.


Można by powiedzieć, że są ubocznym produktem zakupów, które i tak robimy. Po co więc wyrzucać, skoro można wykorzystać jeszcze raz.


Nie muszą to być puszki po herbatach, może to być puszka po mleku modyfikowanym dla niemowląt. Można obkleić lub pomalować specjanymi farbami do szkła słoik, na nakrętkę położyć kolorową serwetkę i przewiązać wstążką- wystarczy trochę inwencji, bo czasu na wykonanie nie potrzeba tak wiele.

Domowy recykling-

Domowy recykling-


Ja, do mojego recyklingu puszkowego użyłam:

- białego papieru samoprzylepnego,
- kolorowej taśmy klejącej,
- nożyczek, ołówka, linijki.


Domowy recykling-

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak