Chłodne piwo

Opublikowano: 05.05.2012
Autor: Iwusia
Chłodne piwo
Słoneczna pogoda sprawia, że chcemy się ochłodzić i często sięgamy po różne napoje czy zimne desery. Tak więc zapraszam na chłodne piwo.

Kiedy biesiadujemy, mamy ochotę nie tylko na grilla, ale również na coś chłodnego. Dorośli sięgają po piwo, a dzieci po soczki... a co powiecie by i dziecią dać w dużym kuflu lub szklance piwo ? Nie mówię tu o prawdzimym piwie, a o galaretce ze śmietaną, która imituje prawdziwe piwo. Deser nie tylko zaskoczy dzieci, ale i dorosłych. Ucieszy też te osoby, które prowadzą samochód :)

Deser jest smaczny i szybki, zmieniając kolor galaretki możemy stworzyć piwo zielone, bądź piwo ciemne - najlepsza tutaj jest galaretka bursztynowa.

 

Przepis na Chłodne piwo jest bardzo prosty, potrzebujemy:

2 galaretki morelowe

400 ml śmietany kremówki

2 łyżki cukru

 

Galaretki przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu. Następnie rozlewamy do szklanek lub kufli, pozostawiając miejsca na pianę - na dwa palce i schładzamy, aż galaretka stężeje. Następnie śmietanę kremówkę ubijamy na sztywno, pod koniec dodając cukier. Jeszcze chwilkę miksujemy. Gotową śmietanę nakładamy na galaretkę i podajemy. Smacznego !!

Chłodne piwo


https://www.doradcasmaku.pl/przepis/221095/chlodne-piwo.html


prymat