Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Bób inaczej, czyli sałatka z bobem i pomidorami na sałacie lodowej

Bób (Vicia faba L.) – gatunek jednorocznej rośliny z rodziny bobowatych (Fabaceae Lindl.). Jest uprawiany jako warzywo. Dziko rośnie w północnej Afryce i w Iranie, jest uprawiany w wielu krajach świata. Ta sałatka to efekt dzisiejszych zakupów bobu, który najpierw przygotowałam w sposób dla nas tradycyjny, czyli z masłem i solą. Bobu gotowanego zostało trochę postanowiłam go wykorzystać w inny sposób, przyznam się że pierwszy raz jako składnik sałatki.

Bób inaczej, czyli sałatka z bobem i pomidorami na sałacie lodowej

Bób (Vicia faba L.) – gatunek jednorocznej rośliny z rodziny bobowatych (Fabaceae Lindl.). Jest uprawiany jako warzywo. Dziko rośnie w północnej Afryce i w Iranie, jest uprawiany w wielu krajach świata.

Ta sałatka to efekt dzisiejszych zakupów bobu, który najpierw przygotowałam w sposób dla nas tradycyjny, czyli z masłem i solą. Bobu gotowanego zostało trochę postanowiłam go wykorzystać w inny sposób, przyznam się że pierwszy raz jako składnik sałatki.

Składniki:
  • 1/2 szt sałaty lodowej,
  • 2 szt pomidora,
  • 30 szt bobu,
  • 2 łyżki majonezu,
  • 4 łyżki jogurtu naturalnego,
  • 1 łyżeczka czosnku granulowanego,
  • do smaku sól pieprz

Bób inaczej, czyli sałatka z bobem i pomidorami na sałacie lodowej

Sałatę pokroić na mniejsze kawałki, na niej ułożyć pomidory pokrojone w kostkę, doprawić je solą, rozrzucić ugotowany bób bez skórki. Zrobić sos z jogurtu, majonezu i granulowanego czosnki, wymieszać, rozłożyć na sałatce,doprawić pieprzem.

Bób inaczej, czyli sałatka z bobem i pomidorami na sałacie lodowejBób inaczej, czyli sałatka z bobem i pomidorami na sałacie lodowej

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak