Aktualności Doradcy Smaku

 • 2

  Kulturalna kuchnia: Piąty smak

  Czy o kuchni powiedziano już wszystko? Tym razem proponujemy coś więcej niż przepisy - opowieść o smakach. Wyróżniamy 4 smaki podstawowe - słodki, gorzki, słony, słodki. A piąty smak? Piąty smak to tzw. smak umami. Choć dla Chińczyków to smak równoważny obok słodkiego, kwaśnego, gorzkiego czy słonego, to Europa nie podziela tej miłości.

  Zobacz więcej
 • okladka_3d_doradca_smaku

  Kulturalna kuchnia: Doradca Smaku

  Michel Moran prezentuje książkę "Doradca Smaku", w której znalazły się przepisy z jego programu w TVN. Motywem przewodnim odcinków jest przede wszystkim łatwość wykonania prezentowanych w telewizji potraw, ale także oryginalne połączenia smaków kuchni europejskiej z tradycyjną kuchnią polską.

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna kuchnia: Dom na Sycylii

  "Kiedy Tess osuszyła się po nurkowaniu, kupiła cornetti z crema i kawę latte na piazza baglio. Smakowały przepysznie. Tonino gdzieś zniknął. Jak większość Sycylijczyków, których poznała, ustalał swoje godziny pracy w zależności od kaprysu. Wgryzła się w miękkie, polukrowane cornetti i rozkoszowała słodkim, gęstym, waniliowym crema."

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna kuchnia: Blogerzy na Święta

  „Blogerzy na Zdrowe Święta” to zbiór 50 przepisów od polskich blogerek kulinarnych, które gotują zdrowo i w sposób bardzo przemyślany. Proponowane przepisy wpisują się w tradycję polskiej kuchni, a jednocześnie ożywiają ją nowymi smakami oraz zmniejszają ich wartość kaloryczną przez użycie ciekawych zamienników.

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna kuchnia: Appetit

  Słuchacie muzyki podczas gotowania? Jeśli tak, to coś dla Was: Appetit. To połączenie najlepszych klasycznych smaków z odrobiną muzycznej energii.

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna Kuchnia: Wygraj książkę!

  Jeszcze tylko do 3.12 możecie zgłaszać swoje propozycje w konkursie "Francuski Szef Kuchni".

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna Kuchnia: Szczypta smaku

  Dwie kobiety — producentka i psychodietetyczka. Wspólna pasja — kulinaria. Jeden cel — dobry smak.

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna Kuchnia: Francuski Szef Kuchni

  Książkowa wersja kultowego, pierwszego w historii telewizji, kulinarnego reality show!

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna kuchnia: Zapraszam do stołu - Kuchnia Jerzego Knappe

  Kto by nie chciał gotować jak bohaterowie serialu Przepis na życie! Teraz to możliwe. Sam mistrz kuchni – Jerzy Knappe wydał książkę kucharską, która trafiła do prawdziwych księgarń!

  Zobacz więcej
 • original

  Kulinarna podróż przez Europę. „Moje smaki” Michela Morana

  „Moje smaki” to pierwsza książka Michela Morana, kucharza i pasjonata gotowania, który skradł serca telewidzów. Do rąk czytelnika trafia osobisty przewodnik po daniach kuchni europejskiej, w którym autor czerpie z bogactw natury niesionych przez poszczególne pory roku.

  Zobacz więcej