Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Kuchnia staropolska z Przyprawą do dziczyzny Prymat w roli głownej

Kuchnia staropolska z Przyprawą do dziczyzny Prymat w roli głownej

 

 

Dziczyzna ma długą, staropolską tradycję. Dawniej z dobrym smakiem wybornego mięsa łączono satysfakcję z polowania, dzisiaj wystarczy nam jedynie wyśmienity smak dania przywołujący na myśl staropolskie obyczaje. Mięso leśnych zwierząt jest również bardzo zdrowa, gdyż zawiera niewiele tłuszczu. Przyprawa do dziczyzny zawiera ostrą papryka, ziele angielskie i owoce jałowca, które  podkreślają wyborny smak mięsa z dzika i jelenia. Z mięsem zająca wyśmienitą kompozycję stworzą tymianek oraz rozmaryn. Smak bażanta z kolei będzie idealny dzięki liściowi laurowemu.

 

 

Kuchnia staropolska z Przyprawą do dziczyzny Prymat w roli głownej

 

 

Nasza propozycja z Przyprawą do dziczyzny:

 

Pasztet z dziczyzny podany z marynowaną gruszką i sosem żurawinowym


Składniki:


200 g polędwiczek z sarny
1-1,5 kg dziczyzny
100 g słoniny
150 g boczku w plastrach
2 cebule
3 jajka
2 ząbki czosnku
1 czerstwa bułka
Włoszczyzna
Garść suszonych grzybów, ugotowanych i pokrojonych w julienne
100 g wątróbek cielęcych
Winiak
Sól
Przyprawa do dziczyzny Prymat


Przyprawy Prymat do smaku:
Liść laurowy
Ziele angielskie
Pieprz w ziarnach
Pieprz mielony
Gałka muszkatołowa mielona
Imbir mielony
Marynowane gruszki

Sos żurawinowy:
Żurawina do mięsa
Chrzan tarty Smak
Czerwone wino

 

 

Sposób przygotowania:

 

Dziczyznę umyć, osuszyć i pokroić na kawałki (polędwiczki z sarny pozostawić w całości). Czosnek i cebulę obrać, pokroić w plastry. Słoninę i 100 g boczku pokroić, wytopić w rondlu na wolnym ogniu, a następnie na powstałym tłuszczu obsmażyć mięso. Dodać cebulę, czosnek, włoszczyznę i suszone grzyby. Całość doprawić solą, pieprzem oraz niewielką ilością ziół i przypraw. Dusić do miękkości ok. 1 h, w razie potrzeby podlewając winem lub rosołem. Pod koniec duszenia dodać sparzone wątróbki i bułkę. Po chwili odstawić wszystko w chłodne miejsce. Polędwiczki oddzielić od reszty masy i pokroić w kostkę. Całą resztę zmielić trzykrotnie, a następnie do masy dodać pokrojone polędwiczki, jajka i winiak. Całość wyrobić na jednolitą masę, doprawić do smaku solą i pieprzem.
Pokrojony w plastry boczek ułożyć na dnie formy, uzupełnić masą mięsną i dobrze „ubić”. Formę owinąć dokładnie najpierw folią spożywczą, a następnie aluminiową. Pasztet piec godzinę w kąpieli wodnej w temperaturze 140 st. C. Po ostudzeniu pasztet pokroić i udekorować marynowanymi gruszkami. Podawać z żurawiną połączoną z tartym chrzanem i czerwonym winem.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak