Aktualności Doradcy Smaku

gadzetomania_niezle-ziolka

Gadżetomania: Ziółek moc

Jesień nadchodzi, wracamy zatem pod kocyk z książką i filiżanką czegoś rozgrzewającego – na przykład herbaty.

Najczęściej w Polsce pije się czarną herbatę, przybywa też zwolenników herbaty zielonej. Natomiast warto pamiętać o herbatach ziołowych. Nie tylko mięta i melisa nadają się na napar, ale też pokrzywa czy rumianek. Warto wiedzieć, że do herbaty można dodać imbir, który ma m.in. właściwości rozgrzewające.

Dobra herbata wymaga odpowiedniej oprawy, a na pewno lepiej smakuje. Czy można sobie wyobrazić coś piękniejszego niż chwila relaksu z herbatą w pięknej filiżance z ziołowymi motywami?

Kolekcja Althea Nova firmy Villeroy & Boch to przykład udanego mariażu prostoty i zmysłowości. Na białej porcelanie zakwitają drobne, pojedyncze kwiaty i tworzą fantazyjne baldachy. Wśród nich: lubczyk, kolendra i szałwia. Rysunki wykonane z wielką starannością i dbałością o detale wyglądają jakby zostały skopiowane z zielnika.

Temat ziół zinterpretowano na dwa różne sposoby. Na niektórych naczyniach zostały delikatnie narysowane całe rośliny – użyto do tego subtelnych kolorów, przypominających akwarele, a jasnozielone cienie pozwoliły uzyskać efekt niezwykłej głębi. Inne elementy zastawy ozdobiono motywami botanicznymi w zbliżeniu – utrzymane w intensywniejszych barwach, są tak duże i wyraźne, jakby były oglądane przez szkło powiększające. Kombinacja naczyń z obiema wersjami dekoru tworzy interesującą kombinację stylów i perspektyw.

Komentarze

 • 1
  original
  Opublikowano

  Wacław

  piękne ,w takiej filiżance,każda herbata będzie smaczniejsza :-)
 • 0
  papryka
  Opublikowano

  adelajda

  Piękne filiżanki :)
 • 0
  dscn5893
  Opublikowano

  bietka

  piękne filiżanki, ja wolę zieloną herbatę :)
 • 1
  original
  Opublikowano

  erym

  cuda :) ja nie moge!

Dodaj komentarz