Aktualności Doradcy Smaku

fotolia_62813975_m

Sezon na szkolne śniadania

1 września rusza nowy rok szkolny. Po dwóch miesiącach wakacji dla dzieciaków, jak i ich rodziców zaczyna się kolejny rok zmagań. Powrót do szkoły to kolejne wyzwania zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców.

Oprócz zorganizowania dodatkowych zajęć i poukładania na nowo życia zawodowego z życiem szkolnym trzeba przeorganizować także rytuały zakupowo-kulinarne. Odżywcze posiłki, a jednocześnie urozmaicone, smaczne i chętnie jadane przez dzieci to ogromne a zarazem codzienne wyzwanie. Największym problemem współczesnych Polek jest jak znaleźć złoty środek pomiędzy ograniczeniami czasu i kulinarnymi umiejętnościami, z innej strony - oczekiwaniami dziecka a finalnie - także trendami, które nakazują w sposób szczególny dbać o dobrze zbilansowaną dietę, aby dzieci wyrosły na geniuszy.

Przykładem skrajności jest japońskie bento. To przykład misternie przygotowanych zestawów zawierających zwykle ryż, ryby, mięso, pikle czy warzywa. Bento można kupić w Japonii w sklepach czy na stacjach benzynowych, można je przygotować własnoręcznie w domu. To jeden z atrakcyjnych pomysłów na japoński lunch lub drugie śniadanie zarówno la dzieci, jak i dorosłych. Przygotowanie atrakcyjnego bento zajmuje niektórym japońskim mamom nawet 3 godziny!

Drugą skrajnością w kwestii drugiego śniadania jest pozostawienie wyboru dziecku. Najpewniej wybierze ono słone przekąski, colę i chipsy.

Trzecia droga to właśnie złoty środek, czyli dania zdrowe, a zarazem smaczne, proste w przygotowaniu, a jednak odpowiednio zbilansowane. Nasi użytkownicy mają wiele apetycznych pomysłów, które warto wypróbować. Najlepszą ściągą niech będzie piramida żywieniowa, a poradą – zamiast batonika – jabłko do tornistra, nie tylko na złość polityce, ale tez dla zdrowia dzieciaków.

A jaka jest wasza rada na rozpoczęcie roku szkolnego?

 

Przepisy naszych użytkowników dla dzieci znajdziecie tutaj

Aktualności Doradcy Smaku - 0
Następne zdjęcie


Komentarze

 • 1
  original
  Opublikowano

  Malinka

  Nie za bardzo mogę zabrać głoś w dyskusji, bo dwóch synów już dorosłych, a trzeci dopiero skończy 3 latka :)
 • 2
  dscn5893
  Opublikowano

  bietka

  ja daję dzieciom do szkoły kanapki z tym na co maja akurat danego dnia ochotę, to przynajmniej wiem że zjedzą taka kanapkę w szkole ze smakiem :)
 • -1
  no-image
  Opublikowano

  Agnieszka107

  U nas śniadanie do szkoły to jedna z ważniejszych rzeczy :)
 • 0
  original
  Opublikowano

  MagdaXXX

  przed szkołą córka je mleko z płatkami a do szkoły kanapkę i zawsze jakiś owoc

Dodaj komentarz