Aktualności Doradcy Smaku

obraz1

Domowe lody

 

 

Latem, w upalne dni nic tak dobrze nie smakuje jak lody…  Przynoszą nie tylko orzeźwienie, ale też przywodzą na myśl smaki dzieciństwa.

 

Wybór smaków, kolorów i rodzajów sprawia, że to doskonały deser dla dorosłych, jednak to dzieci szczególnie uwielbiają lody. Zapewne dlatego, że jedzą je zazwyczaj tylko latem, tylko po posiłku i tylko jedną gałkę, no czasem dwie…

Domowe lody są doskonałym rozwiązaniem dla zwolenników wyrobów własnych, bez zbędnych dodatków, opartych na prostych składnikach wysokiej jakości. Przyrządzanie domowych lodów to także doskonały sposób na wspólne spędzenia casu z dziećmi, kulinarną edukację oraz pyszną zabawę. Można dowolnie miksować smaki i bawić się kolorami. Wystarczą proste foremki na lody, latem dostępne w wielu sklepach ze sprzętem gospodarstwa domowego, a  także w marketach. Można też wykorzystać na przykład kubeczki po jogurtach, jeśli nie mamy specjalnych foremek.

Najprostszym przepisem na lody jest zmiksowanie owoców. Jeśli są zbyt kwaśne można dodać odrobinę cukru. Potem odstawić do zamrażarki i po kilku godzinach pysznych, domowy deser – gotowy! 

Komentarze

 • 1
  avatar-1
  Opublikowano

  Anna133

  u nas prawdziwie lodowe szaleństwo !
 • 1
  original
  Opublikowano

  barbara11561

  domowe lody,czy sorbety są najlepsze:)
 • 1
  original
  Opublikowano

  Jodaj

  domowe zawsze najlepsze :)
 • 1
  img_2131687142106
  Opublikowano

  eeee

  mam maszynke lecz czasu brak
 • 0
  original
  Opublikowano

  Janina

  Tak, to jest prawda- domowe najlepsze a jeszcze jak są swoje świeże owoce w sezonie można szaleć smakowo;)
 • 0
  1
  Opublikowano

  Ola1984

  Uwielbiam domowe lody. Można dowolnie łączyć składniki tworząc nowe smaki. Dodatkowo, dokładnie wiemy co jemy :)

Dodaj komentarz