Aktualności Doradcy Smaku

shutterstock_163964057-male

Tutorial po serwisie

Przedstawiamy Poradnik, jak poruszać się po serwisie, jak dodawać w nim przepisy, zdobywać punkty i nagrody. Zapoznaj się z Tutorialem i aktywnie uczestnicz w życiu społeczności serwisu Doradca Smaku.

Jak dodawać przepisy w nowym serwisie? To proste!

Zobacz, jak dodać przepis w 4 krokach.

1. Wprowadź tytuł, zdjęcie główne oraz podstawowe informacje dotyczące Twojego przepisu, takie jak m.in. kaloryczność, trudność przygotowania, sposób przygotowania, rodzaj kuchni, itp. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli wyszukać Twój przepis poprzez wybór interesujących kryteriów. Po uzupełnieniu sekcji przejdź do następnego kroku.

 

 

2. Wpisz składniki przepisu. Każdy składnik wpisuj w osobnym wierszu. Oprócz Nazwy składnika określ również jego Ilość i Jednostkę. Gdy zaczniesz wpisywać składnik, pokaże się rozwijana lista z podpowiedziami do wyboru. Konieczne jest wybieranie składników spośród tych proponowanych na rozwijanej liście. Jeżeli wpiszesz składnik ręcznie, a nie wybierzesz z listy - pokaże się przy nim wykrzyknik (!). Oznacza to, że Administrator zostanie poinformowany, aby dodać ten składnik do bazy składników. Prosimy dokończyć wówczas uzupełnianie przepisu, lecz na jego publikację będziesz musiał poczekać na akceptację tego składnika przez Administratora.

Dodatkowo możesz dzielić składniki w przepisie na Grupy, np. Marynata, Masa, Sos. Składniki, które wpisujesz na ogólnej liście nie wchodzą w skład żadnej grupy. Po dodaniu nowej grupy i uzupełnieniu jej o składniki będzie ona widoczna w widoku przepisu na stronie

 

 

3. Dodaj opis przygotowania. Jeżeli  chcesz dodać przepis krok po kroku kliknij w Dodaj kolejny etap i obowiązkowo dodaj zdjęcie do kroku. Uwaga: Minimalna wielkość zdjęcia to 800x600 pikseli, a maksymalna waga to 3 MB. Chcąc dodać kolejne kroki, postępuj tak samo. Liczba kroków nie jest ograniczona.

Opcjonalnie możesz dodać również Poradę do całego przepisu. 

Zachęcamy do ich dodawania – może dotyczyć tego konkretnego przepisu bądź ogólnie przyrządzania głównego składnika potrawy – np. wieprzowiny bądź warzyw. Dzięki temu podzielisz się z innymi swoimi trikami i pomysłami. Inni użytkownicy na pewno to docenią!

 

 

4. Jeżeli chcesz dodać do przepisu dodatkowe zdjęcia skorzystaj z możliwości stworzenia Galerii przepisu. Po akceptacji warunków publikacji przepisu w naszym serwisie możesz kliknąć Opublikuj. Na Twoje konto automatycznie zostaną dodane punkty z przepis.

 

Księga Przepisów vs. Lista Przepisów

Pozwala na zgromadzenie w jednym miejscu interesujących przepisów z całego portalu, zarówno dodanych przez użytkownika, który założył swoją księgę jak i jego ulubionych (innych użytkowników).

 

 

Użytkownik korzystając z księgi przepisów może:

 • Właściciel może usuwać przepisy z księgi
 • Każdy użytkownik może wygenerować daną księgę w formie książki do druku

Odnośnik do księgi przepisów znajduje się w „Profilu użytkownika”, natomiast „dodawanie do księgi” znajduje się na każdym widoku przepisu.

Do księgi przepisów można będzie dodać każdy rodzaj przepisu oprócz prywatnych lub roboczych.

 

 

Użytkownik może skorzystać z dotychczasowej listy stworzonych przepisów poprzez wejście w „Listę przepisów”.

Przepisy można dodawać do ulubionych poprzez kliknięcie w odpowiednią ikonę - W widoku przepisu będzie znajdować się przycisk Dodaj do księgi. Po jego kliknięciu przepis zostaje dodany do „księgi przepisów” użytkownika.

By usunąć przepis z księgi należy kliknąć odpowiedni button w przepisie widniejącym już w księdze.

 

Zostań BLOGEREM

Możesz także dzielić się wiedzą z dziedziny kulinariów na łamach własnego bloga. Regularnie umieszczając wpisy o walorach merytorycznych i estetycznych możesz powalczyć o tytuł Blogera Miesiąca. 

DODAWAJ VIDEO! - Do każdego przepisu możesz dodać video i pokazać innym, jak gotujesz lub opowiedzieć, co dla Ciebie w kuchni jest ważne.

Tytuły w Serwisie

Tytuły czyli odznaki zdobywa się za wykonanie wyznaczonych zadań. Wystarczy dodawać przepisy i przestrzegać określonych zasad, by zdobyć Tytuły, którymi są: Pogromca kalorii, Kucharz dla maluchów, Mistrz Wirtualnej Szkoły Gotowania, Kulinarny obieżyświat, Grill-man, Maryniarz, Kulinarny paparazzi, Boschman, SMAKosz oraz Koneser Prymat.

Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Jak można otrzymać Tytuły?

Aby otrzymać tytuł wystarczy stosować się do określonych zasad szczegółowo opisanych w sekcji Tytuły.

 

Gdzie można znaleźć Tytuły?

Aby zapoznać się z nimi wystarczy wejść na swój profil oraz kliknąć w złoty order „Tytuły”. Po wejściu w tę sekcję na bieżąco możesz monitorować stan swoich odznak. Zdobyte przez Ciebie Tytuły podświetlają się na złoty kolor. Nieaktywne pozostają w tonacji szarych barw. Jeśli chcesz sprawdzić stan Tytułów innych użytkowników postępujesz tak samo. Wchodzisz na profil danego użytkownika i wybierasz złotą ikonkę „Tytuły”.

 

 

 

Specjalne Tytuły za aktywność w serwisie:

Wśród wszystkich Doradców Smaku jury co miesiąc wybiera osoby, które najbardziej aktywnie uczestniczyły w życiu serwisu.

Zostań Doradcą Miesiąca, Doradcą Mistrza Sowy lub Blogerem Miesiąca.

 

Komentarze

 • 2
  avatar-1
  Opublikowano

  Anna133

  czy dodając przepis z przyprawami Prymat ,powinny być one na zdjęciu ? czy wystarczy z listy wybrać ? aby zdobyć tytuł Koneser Prymat ?
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Anna, Przyprawy Prymat powinny być na zdjęciu - by to zrobić należy wybrać z listy przyprawy. Wkrótce włączymy odznaki.
 • 0
  original
  Opublikowano

  gosia1988

  A czy jeżeli było się już pogromcą kalorii to czy otrzyma się 500 punktów?
 • 0
  dscn0385-kopia
  Opublikowano

  Habibi

  Brakuje długo wyczekiwanych kategorii "PRZETWORY" i "PIECZYWO" - szkoda, bo przynajmniej ta pierwsza sezonowo bardzo by ułatwiła życie :) O ile ciasta słodkie czy słodkie drożdżówki można zaliczyć do deserów, to już pieczywo mogłoby mieć swoją osobną kategorię.
 • 0
  kucharka
  Opublikowano

  gosia47-47

  Czy przepisy juz dodane bedą sie liczyły do tytułów, czy jeszcze trzeba czekać?
 • 0
  original
  Opublikowano

  gosia1988

  Doradco, ale w historii nie mam dodanych 500 punktów
 • 1
  dscn0385-kopia
  Opublikowano

  Habibi

  po odpowiednim posortowaniu własnych przepisów pokazało mi się 6 str. z niskokalorycznymi potrawami - ale nie miałam przed serwisem odznaki jabłuszka... o co chodzi? wydaje mi się, że skoro przepisów na stronie jest ok.20, a stron wyskoczyło 6, to raczej spełniam wymogi kilkukrotnie!
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @gosia, @habibi - sprawdzimy to.
 • 0
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  A jeśli przed aktualizacja miałam mistrza wirtualnej szkoły gotowania, a teraz nie podswietla się ta odznaka, to musze jeszcze raz testy rozwiązywać??
 • 0
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  A i jeszcze jedno, czy da się dodać zdjęcie do już istniejącego przepisu, jeśli tak. to gdzie???
 • 0
  original
  Opublikowano

  Edith85

  A ja już któryś z kolei raz próbuję dodać przepis i niestety się nie udaje. Dodałam kilka po zmianach, ale teraz ciągle jest problem :/
 • 1
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  Doradco, czy poradnik może byc bogatszy? tzn nie ma tu nic czego nie mozna się domyślić ale nie ma w tym tutorialu, jak sie na tej stronie odnależć. Jak dodać zdjęcia do starych przepisów,gdzie się podziali wszyscy doradcy których miałam w ulubionych, czy w obserwowanych (nie pamiętam jak to sie nazywało), o co chodzi z tą masą papryczek przy niektórych - w regulaminie ani w kryteriach nie znalazłam nic o papryczkach, dlaczego nie ma już punktów wyszczególnionych na dany miesiąc-ja w profilu widze tylko tyle ile mam wszystkich, za logowanie do wirtualnej szkoły nie ma już punktów? Dlaczego przy pytaniach wyświetla mi się tylko 6 pierwszych zadanych przeze mnie? I ostatnie dlaczego ta czcionka na stronie jest taka duża? A może tylko w mojej przeglądarce tak jest?
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  co to znaczy że mam 17664 papryczek? dlaczego nie ma opcji INNA w rodzaju kuchnia? dlaczego nie ma powiadomień kto skomentował mój przepis? czasem ktoś pytał o detale w przepisie czy rady i mogłam ich udzielić, teraz nie będę świadoma że ktoś pyta w jakimś starym przepisie.
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  dlaczego nie można edytować przepisu po jego dodaniu? też chcę 500 pkt za już otrzymany tytuł, nie może się liczyć 'od teraz', bo niby dlaczego miałabym być pozbawiona tej szansy to byłoby niesprawiedliwe!
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Beata - nie da się dodać zdjęcia do już istniejącego przepisu, wyłączyliśmy tą funkcję. Będzie wkrótce włączona edycja przepisów do 24 godzin po dodaniu.
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @BeataJ - w Tutorialu umieściliśmy informacje, które pomogą Wam odnaleźć się w nowych funkcjach. Będziemy rozwijać Tutorial o zadawane przez Was pytania. Jak dodać zdjęcia do starych przepisów - nie można dodawać zdjęć do starych przepisów. Jeśli chodzi o obserwowanych - zaciągamy to. Liczba papryczek zostanie poprawiona prawidłowo. Zmieniliśmy sposób wyświetlania punktów, ale zauważyliśmy, że nie dla wszystkich jest czytelny, dlatego powrócimy do starego sposobu wyświetlania punktacji. Nie ma już punktów za logowanie do Szkoły Gotowania. Dodamy historię powiadomień. Jaką przeglądarkę i system operacyjny posiadasz?
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @caralajna - papryczki wkrótce wyświetlać się będą według starych zasad. Opcja Inna w rodzaju kuchnia będzie wprowadzona. Wprowadzimy powiadomienia. Edycja przepisu zostanie udostępniona do 24 godzin od dodania przepisu. Jeśli chodzi o Tytuły - zakładaliśmy, że wprowadzimy tę funkcjonalność "od teraz" ale w takim razie rozważymy naliczenie ich "w tył".
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  aha no dobrze, tylko intryguje mnie też sama wartość 17664, system sam na pewno jej nie wymyślił, tylko pobrał z jakichś danych, statystyk czy nie wiem właśnie czego, ale chętnie się dowiem.. co do tytułów to opcje są dwie. albo dodacie punkty wstecz, albo je zresetujecie (odbierzecie) i będzie można zasłużyć na nie jeszcze raz. dla mnie to nie problem dodać 50 przepisów na surówki. zależy mi na punktach a nie tytułach, swoją wartość znam i nie potrzebuje tego potwierdzać 'nazwami'.
 • 2
  original
  Opublikowano

  Beatris

  Napisaliście na fb cyt: "Liczba tytułów jest nieograniczona (z wyjątkiem Mistrza Szkoły Gotowania, bo testy można wypełnić tylko raz), możemy zdobywać punkty za tytuły wielokrotnie. Punkty nie są naliczane wstecz, a więc można je zdobywać tylko za nowo dodane treści." W takim razie czy dobrze zrozumiałam, że każdy z tych tytułów będzie można zdobyć wiele razy i za każdym razem dostaniemy punkty? Czy można będzie zdobyć tytuł np. Kulinarny Obieżyświat dajmy na to 5 razy i za każdym razem dostaniemy 1000 punktów? I ciekawi mnie jeszcze jak to wygląda z przepisami, które muszą być zaakceptowane (czyli zawierają składnik, którego nie ma na liście)... Czy punkty za taki przepis będą doliczane zaraz po jego akceptacji? Pytam, bo właśnie zauważyłam, że pojawił się na stronie przepis, który dodałam kilka dni temu, ale punktów nie dostałam żadnych (ani w momencie dodawania przepisu, ani teraz, gdy został zaakceptowany)...
 • 0
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  o. Beatris dzięki za info, tego nie wiedziałam że liczba tytułów jest nieograniczona, to się kłócić nie będę, a akurat chyba tylko na ten tytuł 'pogromca kalorii' czy jakoś tak mam szansę. Kolejny dowód, że powinna być umożliwiona komunikacja między użytkownikami na temat funkcjonowania serwisu, nie usuwajcie takich pytań i komentarzy. na maile od was czasem długo się czeka a informacje w nich zawarte nie zawsze są sensowne.
 • 1
  original
  Opublikowano

  Beatris

  Caralajna, a ja myślę, że masz szansę także na inne tytuły. Np. dodasz 100 przepisów z przynajmniej jednym zdjęciem i już masz tytuł "Kulinarny paparazzi" plus dodatkowe punkciki...
 • 0
  original
  Opublikowano

  borgia

  Doradco ja chciałam zapytać czy zdobyte papryczki - mam ich dwie - powrócą na moje konto? Inni mają - o ilości nie będę mówiła, bo wiem, że to błąd. Jednak wiem, że mają te osoby, które w czasie przed remontem je zdobyły. Jednak na moim profilu nie ma żadnej. No chyba, że mi je odebrano...
 • 1
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  Dziekuję za wyjaśnienie, jeśli chodzi o system to windows8 i przeglądarka google chrome, i jeszcze jedno jak długo będziemy czekać aby to wszystko śmigało jak należy?? Bo ponad 2 tyg wyłączenia i już chyba tydzień błędów to trochę długo.
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  mi się wydaje, że wiem już co oznacza ta liczba przy papryczkach :/
 • 2
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  nie wydaje mi się, wiem. i muszę wziąć znów coś na uspokojenie, bo mnie zaraz trafi...
 • 1
  original
  Opublikowano

  Beatris

  Zaintrygowałaś mnie, cóż takiego ona oznacza? Kombinuję, kombinuję i wykombinować nie mogę. Do niczego mi nie pasuje...
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  @Biatris: 1. myślisz, że jak ktoś doda 100 przepisów ze zdjęciem, w tym 50 niskokalorycznych i 50 dla dzieci i dodatkowo po 1 z każdej kuchni świata (pytanie ile to będzie rodzajów wg ds), to za te 100 przepisów dostanie 4 tytuły? czy jeden przepis może kandydować do kilku tytułów?. 2. daj znać czy doszła prywatna wiadomość.
 • 1
  original
  Opublikowano

  Beatris

  Co do pierwszego punktu, to nie mam pojęcia. Co do drugiego, to jeszcze nic nie przyszło na PW...
 • 2
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  widocznie poczta wewn nie działa. daj znać na caralajna(at)gmail.com odpiszę co myślę jak wrócę
 • 1
  100_7604
  Opublikowano

  misia53

  O Jezus -Maria i wszyscy Święci ........ nie wiem ,czy ja się tu odnajdę?
 • 0
  to4-8
  Opublikowano

  Mniam

  Jeśli chodzi o pocztę wewnętrzną to klikając "odpowiedz" odpowiadam sama sobie :) Nie widać też, że mam jakąś nową wiadomość. Trzeba tam specjalnie wejść. Wszystkie przepisy powinny się wyświetlać od tych ostatnio dodanych, bo to przestawianie jest uciążliwe. Dodając przepis w pewnym momencie cofnęłam się do etapu dodawania składników, bo zapomniałam sobie coś dopisać i idąc dalej nie było już wgranych i opisanych zdjęć, a powinno (moim zdaniem) to trzymać. Ciągle znikają mi osoby obserwowane. W zakładce "informacje o podatkach" pisanie, że powinno się rozliczyć z nagród na PIT-36 jest trochę mylące, bo myślę że raczej większość rozlicza się na PIT-37 :)
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @caralajna, Tytuły to dodatkowa zabawa dla użytkowników serwisu. Rozumiemy jednak, że zależy Ci głównie na punktach - znajdziemy rozwiązanie, które zadowoli obydwie strony. Na maile odpowiadamy zgodnie z chronologią, zazwyczaj staramy się by czas odpowiedzi trwał maksymalnie do 48 godzin w dni robocze, ale zazwyczaj odpowiadamy na bieżąco. Poczta wewnętrzna działa bez problemów - wysyłamy i odbieramy wiadomości.
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @borgia, będą przywrócone zdobyte papryczki. Nie odebrano żadnej z papryczek.
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Mniam, zaproponowaliśmy inny układ wyświetlania przepisów w Liście przepisów użytkownika, ale z naszych obserwacji wynika, że wolicie poprzednią wersję. Zaktualizujemy widok przepisów. Co do zapamiętywania - pracujemy nad wersjami roboczymi. Osoby obserwowane wkrótce powrócą. Dodaliśmy informację do podatków również o PIT-37. PIT-36 to oczywiście przykładowy, najpopularniejszy formularz, każdy rozlicza się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podatkowego.
 • 2
  avatar-1
  Opublikowano

  Anna133

  a to ja jeszcze dodam ,że byłoby fajnie ,gdyby przepisy i w naszych księgach i wszystkie przepisy były wyświetlane od najnowszych ,by nie trzeba było tego specjalnie klikać :) Druga sprawa by nasze logingi się też automatycznie wpisywały ,a nie ,że trzeba kliknąć i dopiero sie pokazuje nawa użytownika i hasło ;)
 • 0
  nowe-logo
  Opublikowano

  Noruas

  " Opublikowano 1 dzień temu Zgłoś naruszenie caralajna mi się wydaje, że wiem już co oznacza ta liczba przy papryczkach :/" Daj mi znać jakie masz przypuszczenia, bo jestem ciekawa :)
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  no proszę jak od razu papryczki wróciły do stanu pierwotnego. ostatnio odpowiedź na maila dostałam po pół roku. jeśli chcecie zadowolić obie strony proponuję powrót do punktów za smaczne (10) i punktów za komentarze (10), to też była zabawa. wiadomości dochodzą z opóźnieniem, czy też są gdzieś sprawdzane czy nie naruszają tzw. regulaminu? ponadto nie mogę usunąć wiadomości ze skrzynki nadawczej. i jeszcze na koniec, to w sumie nie ma odpowiedzi czy jeden przepis może 'kandydować' do kilku tytułów?
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  @Noruas, czasem lepiej nie wiedzieć, szkoda nerwów na coś na co wpływu nie mamy ;)
 • 1
  original
  Opublikowano

  Alex_M

  ponawiając pytania koleżanek, kiedy będą powiadomienia? po drugie "czy jeden przepis może kandydować do kilku tytułów?", po trzecie gdzie będzie widać ile przepisów w której kategorii mamy już dodane? po czwarte, czemu TUTAJ nie jest napisane oficjalnie, że wyrzuciliście smaczne i plusy za komentarze?? tyle się czekało na ten tutorial a za bardzo pomocny to on nie jest.....
 • 1
  original
  Opublikowano

  Alex_M

  przypomniało mi się jeszcze... po co odpowiedzi w pytaniach się sortują wg ilości plusów?? czasami użytkownicy prowadzą wymianę zdań, a teraz ot jest rozwalone :/ wiem jaki był zamysł (że najbardziej wartościowe u góry) ale niestety nie zdaje to wg mnie egzaminu... wolę po staremu. kolejna rzecz... wchodzę w księgę użytkownika, który ma 1000przepisów. chce iść na stronę 26... i na prawdę nie chce mi się po kolei klikać na numerki... chcę aby było to okienko do wpisywania numeru strony.
 • 1
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  Dalsze pytania i te na które nie bylo odpowiedzi...co z zakładką pytania na profilu?? będą wyświetlały się wszystkie pytani jakie zadałam, bo ciągle mam tylko 6 pierwszych...wrócą powiadomienia??...będą jakoś lepiej widoczne??jakies lepsze powiadomienie o otrzymanej wiadomości?(teraz to zupełnie niewidoczne, że się jakąś dostało)...Historia nagród będzie się pojawiała, czy nadal będzie przekierowanie do historii punktów??... Czy logowanie będzie jakieś lepsze?? poprzedni układ był dużo lepszy...wszystko bylo widoczne i na wierzchu...teraz to wszystko poukrywaliście i trzeba się naklikać...mnie się podoba, że dodaliście sposób przygotowania i grupowanie składników, jeśli chodzi o wartości odżywcze to uważam to za zbędny dodatek, ale wybór z listy rozwijalnej jest denerwujący i czasochłonny...podsumowując webmasterzy nie bardzo się spisali przy "udoskonalaniu" tej strony
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Beatris, punkty za przepisy do akceptacji będą naliczane po akceptacji przepisu. Jeśli chodzi o przepis, który dodałaś - powinnaś otrzymać punkty w momencie akceptacji. Zweryfikujemy to.
 • 1
  original
  Opublikowano

  Beatris

  Bardzo dziękuję:) Przed chwilą sprawdzałam i punktów za ten przepis dalej nie mam... Czekam więc na weryfikację:)
 • 1
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  może plusowych punków za komentarze nie ma, bo samemu można je sobie dawać, ha ha
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Anna133 przepisy będą wyświetlać się od najnowszych. Spróbujemy przywrócić zapamiętywanie danych do logowania.
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @caralajna, zazwyczaj na maila odpowiadamy w tym samym dniu bądź na drugi dzień. Twój mail był sugestią, dlatego też nie kontaktowaliśmy się w tej sprawie. Jak zauważysz, poprzednie Twoje maila otrzymywały odpowiedź w tym samym dniu, bądź na drugi dzień. Potwierdzamy, że papryczki odzyskały swą dawną liczbę . Nie przywrócimy punktów, o których wspominasz, ponieważ spotykaliśmy się z licznymi nadużyciami. Użytkownicy mogą bawić się w ten sposób bez punktów ;) Wiadomości dochodzą u nas w tym samym momencie - jeśli zauważasz taki błąd, prosimy o podanie szczegółów - przeglądarki, użytkowników oraz czasu opóźnienia, sprawdzimy to w logach serwisu. Jeden przepis może kandydować do kilku Tytułów.
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Alex M, tak jak napisaliśmy - pracujemy nad powiadomieniami. Jeden przepis może kandydować do kilku Tytułów, ale będzie zwracać uwagę na nadużycia jeśli w przepisach pojawią się błędne oznaczenia. Jeszcze nie ma licznika, ale będzie powstawał. Oficjalna punktacja jest umieszczona w zakładce "Tabela punktów". Tutorial służy wyjaśnieniu działania poszczególnych funkcji w serwisie.
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Alex M - w zamyśle plusy w odpowiedziach miały pokazywać i wybierać najlepsze odpowiedzi. Niestety użytkownicy punktują osobę, nie zaś najlepszą odpowiedź, tak więc prawdopodobnie zmienimy system. Wprowadzimy numerek do wpisywania strony.
 • 1
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @BeataJ - Otrzymacie dostęp do powiadomień. Rozszerzymy również liczbę pytań w widoku profilu. Pracujemy też nad wyciągnięciem informacji o wiadomości u góry, natomiast ciągłe zapytania do bazy obciążają stronę główną po zalogowaniu, więc serwis może zwalniać. Spróbujemy to obejść. Będzie historia nagród. Co masz na myśli mówiąc o lepszym logowaniu? Co jest nie tak z tym? Jeśli chodzi o dodawanie przepisów, uważamy, że to kwestia przyzwyczajenia - dodaliśmy już w tym serwisie setki przepisów, więc nie jest tak źle :) Wybór z listy jest łatwiejszy niż poprzednio, ponieważ wchodzą wszystkie składniki. Jak inaczej widziałabyś rozwiązanie kwestii składników? Składniki muszą być zdefiniowane, ponieważ potrzebujemy ich do takich funkcjonalności jak lodówka czy smakomierz, oraz wiele innych. Zapewniamy, że system wpływa na wiele funkcji serwisu i nie został wdrożony bez przyczyny :)
 • 1
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  Logowanie-nie może byćna wierzchu jak było poprzednio?? a co do dodawania składników nie zgodzę się-dwa razy próbowałam coś dodac i dwa razy nie wyświetlała mi się żadna lista rozwijalna, jak narazie nie próbuję, może zacznie to jakoś działać.
 • 1
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  A i co z mistrzem wirtualnej szkoły gotowaniea - trzeba ponownie zdawać testy, czy zaciągnie się z poprzedniego??
 • 1
  100_7604
  Opublikowano

  misia53

  Po kliknięciu na" historię nagród " wyskakuje" historia punktów"
 • 1
  original
  Opublikowano

  Marzena34

  czy mogę cała listę przepisów przenieść do księgi czy na każdy przepis muszę osobno wchodzić?
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @BeataJ Na razie nie przewidujemy zmiany miejsca logowania. Zapewniamy, że codziennie są przez nas dodawane przepisy i lista rozwijana działa bez zarzutu (w przypadku potrzeby doprecyzowania tej kwestii - prosimy o kontakt na nasz e-mail). Nie będzie potrzeby ponownego zdawania testów-pracujemy nad przyznaniem odznak osobom, które wypełniły testy w poprzedniej wersji serwisu.
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @misia 53 Pracujemy nad poprawą wyświetlania Historii.
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Marzena34 Księga jest z założenia czymś innym niż cała lista przepisów, polecamy dodać tam przepisy, które szczególnie chcesz wyeksponować, które mogą stanowić rodzaj Twojego kulinarnego portfolio. Dlatego też przepisy do Księgi przenosimy pojedynczo.
 • 1
  img_20170301_161958_679
  Opublikowano

  Smaczna_B

  Mistrz Wirtualnej Szkoły Gotowania-gdzie mam to znależć , bo chcę rozwiązać testy?
 • -1
  5
  Opublikowano

  karolaaa

  testy są super!
 • 0
  original
  Opublikowano

  Kasiaaa

  Jak można edytować przepis??? Niestety źle mi się dodał ;/
 • 0
  original
  Opublikowano

  Agiatis

  Witam, czy jest możliwe abym mogła zerknąć ( wcześniej tak było) kto dodał i gdzie komentarz, nie mogę tego odnaleźć w tym momencie ;(
 • 0
  wwww
  Opublikowano

  Diana Rusiłowicz

  Dlaczego nie doliczono mi punktów za dołączenie do Doradcy np. na fb?
 • 1
  garnek-bialo510
  Opublikowano

  Kuchcik gotuje

  Trzeba napisać do Doradcy wiadomość np. na fb i podać swoją nazwę konta na stronie Doradcy i nazwę swego konta na fb, wtedy będą dodane punkty :)

Dodaj komentarz