Aktualności Doradcy Smaku

original

Czy wiesz, co to jest… kumkwat, tangela czy tangerynka?

Pomelo to pomarańcza olbrzymia, z wyglądu i aromatu to owoc przypominający bardziej grejpfruta, jednak w smaku o wiele słodszy, mniej gorzki, ale też i mniej soczysty i aromatyczny.

 

Tangela to skrzyżowanie grejpfruta lub pomelo z mandarynką , dzięki czemu wyglądem przypomina mandarynkę, jednak charakteryzuje się ostrzejszym, orzeźwiającym smakiem. Doskonałe na sok i do sałatek.

 

Tangerynka to odmiana mandarynki o różnych rozmiarach od orzecha włoskiego po wielkość pomarańczy. Jednak wszystkie tangerynki można rozpoznać po ciemnym niemal czerwonym kolorze.

 

Kumkwat to mini pomarańcza o słodko-kwaśnym smaku, którą możne jeść ze skórką. Skórka kumkwata jest jadalna, oczywiście należy ją dobrze umyć.

 

Komentarze

 • 0
  no-image
  Opublikowano

  stef

  Brakuje mi zdjęć opisanych owoców.Przecież nie ma kłopotu ze znalezieniem ich w sklepach.
 • 0
  original
  Opublikowano

  Alex_M

  to w końcu tangela czy tanegla ;) ktoś tu się dziś wyjątkowo spieszył :D
 • 2
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Alex_M, poprawiliśmy literówkę, dziękujemy za zgłoszenie :)
 • 0
  original
  Opublikowano

  Alex_M

  nie ma sprawy, polecam się na przyszłość ;)
 • 0
  no-avatar
  Opublikowano

  Anonim

  mniam mniam
 • 0
  no-avatar
  Opublikowano

  Anonim

  Tangerynka to powiedziałbym - nie gatunek ani odmiana cytrusa. To nazwa umowna do zbioru różnych mandarynek. Obecnie w USA do tangerynek zalicza się praktycznie wszystkie mandarynki z śródziemnomorskimi, satsumami, klementynkami włącznie. Do tego ich mieszańce z innymi gatunkami, w tym Tangelo czy Tangelę wspomnianą w powyższym artykule. Geneza słowa "tangerynka" jest także inna i wywodzi się od miasta "Tangier" w Maroku. Polecam artykuł na Cytrusy24.pl o tangerynce. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz