Aktualności Doradcy Smaku

original

Kiełkownica – doskonały ekogadżet!

 

Najprostsza, plastikowa kiełkownica to koszt rzędu 20-30 zł, a kupić ją można w sklepach internetowych, ze zdrową żywnością, w zwykłych sklepach z drobnym AGD, a nawet w sklepach ogrodniczych. Wielu amatorów kiełków domowych hoduje je po prostu w słoiku, odpowiednio dbając o właściwe nawilżanie…

 

W ten sposób zawsze możemy mieć ulubione kiełki, świeże i własnoręcznie wyhodowane. Zawierają one wiele witamin i cennych minerałów, a mało kalorii. To cenne źródło zarówno walorów smakowych, jaki cennych substancji odżywczych także dla wegetarian.

 

Jednak nasiona kupujemy tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ponieważ nasiona ze sklepów ogrodniczych mogą zawierać substancje konserwujące i inne środki chemiczne.

Źródło zdjęcia: kielki.net

Komentarze

 • 0
  original
  Opublikowano

  Olga_SK

  posiadam kiełkownicę, ale nieco inną niż prezentowana powyżej. Nie ukrywam, że to jeden z lepszych gadżetów w mojej kuchni - zawsze świeże kiełki - do kanapek, do jogurtu... Pyszne, zdrowe, a co najważniejsze - tanie w porównaniu z gotowymi kiełkami w sklepach :)
 • 0
  original
  Opublikowano

  Suonatar

  Jeszcze nie posiadam owego reproduktora zdrowej żywności, ale z pewnością dodam do listy produktów zaopatrzenia kuchni :)
 • 0
  logo-fb-nowe
  Opublikowano

  PaniMISIOWA

  super! może kiedyś pojawią się takie w nagrodach na DS?
 • 0
  original
  Opublikowano

  Rafał10

  Zbieram pieniążki na kiełkownicę, ale jakoś ciężko mi idzie... zawsze jakiś inny nieprzewidywalny wydatek się napatoczy :( A takie kiełki są WSPANIAŁE! Uwielbiam ten posmaczek dużych warzyw w tak małej roślince :)
 • 2
  nowe-logo
  Opublikowano

  Noruas

  A właśnie rozważałam ostatnio zakup kiełkownicy i ostatecznie się nie zdecydowałam. Nie do końca widzę czym to jest lepsze od sadzenia na zwykłej watce jak to robię do tej pory...
 • 0
  original
  Opublikowano

  Alex_M

  ja posiadam i jestem średnio zadowolona. wole wysiac na ligninie na talerzyku :)
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @PaniMISIOWA pomyślimy o takiej nagrodzie na przyszłość:)
 • 0
  36267de07d33750bcec85f27c6d45727
  Opublikowano

  wyattearp

  kupiłam nasionka i posadziłam na gazie :) wymaga to troszkę cierpliwości ale po kilku dniach miałam swoje kiełki -pychotka :~)

Dodaj komentarz