Aktualności Doradcy Smaku

original

Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

1. Przyspieszenie ładowania się serwisu

 

- Serwis wyraźnie ładuje się znacznie szybciej. Nie musicie już czekać, by przejść szybko na kolejną stronę. Niestety, w związku z tym aktualne treści mogą pojawiać się jako widoczne z opóźnieniem około godziny (np. dodawane nowe przepisy). Jednak dzięki temu zabiegowi Doradca Smaku ma możliwość funkcjonować jak nigdy wcześniej J

 

2. Zmiana systemu zadawania „Pytań i rad”

 

- Wiele razy informowaliście nas o niskim poziomie merytorycznym pytań w dziale „Pytania i rady”. W tym celu zastosowaliśmy system, który pozwoli na nagradzanie najlepszych odpowiedzi. Zadane przez Was pytania nie są punktowane. Również nie każda odpowiedź otrzymuje punkty.

 

 

Zasady działania systemu:

- Każdy użytkownik może napisać wiele odpowiedzi.

- Użytkownicy oceniają jakość i wartość dodanej odpowiedzi dodając ocenę „Dobra”

- Pierwsze 5 odpowiedzi jest punktowane (2pkt), jeżeli będą kolejne odpowiedzi użytkownik już w tym dniu nie dostanie punktów za dodanie odpowiedzi

- Po otrzymaniu określonej liczby ocen „Dobra” odpowiedź, użytkownik otrzymuje punkty premiowe (5 like = +2pkt, 10 like = +4pkt itd).

- Nie ma limitu czasu na oznaczenie oceny „Dobra odpowiedź”.

- Można obniżać ocenę odpowiedzi „Zła” za odpowiedź, która nie spełnia oczekiwań

- Jeden użytkownik, w jednym pytaniu może dać „like” wszystkim odpowedziom danego użytkownika. Ale punkty, dany użytkownik (odpowiadający), dostanie tylko za 1 odpowiedź

 

3. Zmiana widoku w przepisach

- Przepisy można przeglądać w dwóch widokach – widoku domyślnym (Galerii przepisów) oraz w widoku listy (stary widok). Między widokami możecie przełączać się za pomocą dwóch ikon.

 

 

4. Układ menu - W tej chwili możecie przeglądać zakładki menu w wygodnej rozwijanej formie

 

 

5. Widok przepisu - Przepis zyskał nową odsłonę – oprócz tajemniczych oznaczeń w lewym górnym rogu przy przepisie (o czym już wkrótce), możecie przeglądać również podobne przepisy.

 

 

6. Dodawanie komentarzy w serwisie – By dodać komentarz w serwisie należy wpisać minimalną liczbę znaków w ilości 20 znaków

 

7. Większość podstron przeszła delikatne zmiany graficzne – zachęcamy do odkrywania na własną rękę (np. skrzynka wiadomości, strona główna, wyniki wyszukiwania w lodówce – kto znajdzie więcej?)

 

8. Do przepisów dodaliśmy dodatkowe kategorie: „Desery” oraz „Przetwory”

 

Swoje propozycje możecie kierować do nas poprzez zakładkę "Zgłoś pomysł"! Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi przymyśleniami 

Komentarze

 • 0
  original
  Opublikowano

  Cynowa_Beata

  Bardzo podobają mi się nowe zmiany szczególnie że podnoszą wartość merytoryczną portalu. Minimum 20 znaków w komentarzu to świetny pomysł. Co do nowego systemu pytań i odpowiedzi, ciesze się że wreszcie co z tym zrobiono i nie będzie więcej pytań typu ,,jecie marchewkę?'' Sporo moich zdjęć przy przepisach się nie wyświetla, nie do końca dobrze dział powiadomienie o wysyłaniu odpowiedzi na wiadomość do innych użytkowników, ale mam nadzieje że to wszystko się jeszcze zgra. Nowy podgląd książki kucharskiej jest naprawdę fajny, szczególnie gdy ktoś ma ładne zdjęcia. Ogólnie na plus :) Czekam na koniec remontu mojej kuchni i powrócę do pisania ! Pozdrawiam cała ekipę DS naprawdę super zmiany !
 • 0
  original
  Opublikowano

  Krystyna32

  Doradco, jak wchodzę w swoją ksiegę to nie pojawiają mi się zdjęcia przy przepisach, a jak wchodzę w przepis to duże okienko też jest puste tylko pod nim są małe zdjęcia.
 • 0
  original
  Opublikowano

  muffina

  Popieram osobę powyżej pytania czy lubisz marchewkę i inne były bezsensowne. Jestem fanem przetworów więc ta zakładka jest dla mnie;).Nie otrzymuję punktów za dodawanie przepisów i jeden przepis zagubił swoje zdjęcie:)
 • 0
  original
  Opublikowano

  Ewelina38

  Długo czekałam ale się doczekałam... dziś już mogę korzystać z serwisu :) i jestem pod wielkim wrażeniem, przede wszystkim szybkości z jaką teraz ładuje się strona, a i pozostałe zmiany są na plus. SUPER :)
 • 0
  profilowe
  Opublikowano

  Doradca Smaku

  @Beato, dziękujemy za pozytywny komentarz. @Krystyno, prosimy zgłosić poprzez wiadomość o jakie przepisy chodzi. @Muffino, prosimy o kontakt w tej sprawie drogą mailową. @Ewelino, bardzo dziękujemy.
 • 0
  dscn0385-kopia
  Opublikowano

  Habibi

  A jest szansa, aby użytkownik swoje własne przepisy już zamieszczone, bez prawa edycji, mógł zakwalifikować do odpowiedniej kategorii? Jest wiele przepisów na przetwory, których wcześniej nie można było odpowiednio zakwalifikować ... Nie zmienia to punktacji, więc jeśli jest taka szansa, to byłoby to bardzo przydatne :)
 • 0
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  U mnie neistety nie wszystko jeszcze śmiga jak należy - nie mam żadnych zdjęć, ale zmiany zdecydowanie na plus - zwłaszcza jeśli chodzi o komentarze(zobaczymy, jak to w praktyce wyjdzie), cieszę się również z dodania nowych kategorii - przydałaby się jeszcze taka na przystawki :)
 • 0
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  czy wrócą tytuły doradców m-ca czy zostaną tylko papryczki?
 • 0
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  'niska jakość merytoryczna pytań' jak widać nie uległa zmianie.. poza tym podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.. ;)
 • 0
  original
  Opublikowano

  Łucja

  bardzo nie podoba mi się że zamieściłam wczoraj dwa przepisy i do tej pory nie wyświetlają się poprawnie!!!! edycja wcale nie pomaga, przepisy nie mają wszystkich składników i nie ma opisu wykonania!!
 • 0
  original
  Opublikowano

  jozefinach

  Bardzo brakuje mi w "widoku w tabeli" mojej księgi braku głosów przy przepisie. Kiedyś ułatwiało to możliwość sprawdzenia kto głosuje na Twój przepis i zrewanżowanie się.
 • 0
  original
  Opublikowano

  danusia19671

  Nowe zmiany na lepsze,tak trzymać:)
 • 0
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  @jozefinach można zmienić widok na stary w prawym roku jest 'przełącznik'
 • 0
  original
  Opublikowano

  jozefinach

  @caralajna Tak widziałam, że można zmienić, ale wcześniej kiedy nie było jeszcze takich zmian przy przepisie było napisane ile jest głosów oddanych przez użytkowników na dany przepis. Teraz brakuje mi tego, ponieważ muszę sprawdzać każdy przepis z osobna.
 • 0
  original
  Opublikowano

  anemon

  Ja również staram się doszukać tych ulepszeń po zmianach, ale jak na razie kiepsko mi idzie, ale ciągle mam nadzieję, że to się zmieni, że to tylko przejściowe trudności. Przyspieszenia strony nie zauważam, bo jak "mieliła" do tej pory, tak "mieli" po zmianach. Jedyne co doszło, to zdecydowanie więcej klikania, ale to przecież nie jest usprawnienie. I jak widać zmiany nie wyeliminowały głupich pytań.
 • 0
  no-image-available-icon-web1
  Opublikowano

  caralajna

  @jozefinach :) aha o to chodzi .. nie zrozumiałam, też brakuje mi ilości głosów przy przepisach, ale kto daje 'smaczne' zawsze znajdywałam w powiadomieniach..
 • 0
  sv202952
  Opublikowano

  BeataJ

  A kiedy możemy się spodziewać pełnego działania tej strony po zmianach?
 • 0
  original
  Opublikowano

  jozefinach

  @caralajna Do tej pory nie zauważyłam powiadomień, w końcu znalazłam. Dziękuję za informację.

Dodaj komentarz