Zmiany w portalu

06.10.2010
Zmiany w portalu

 

1. W celu dodania przepisu musicie w formularzu wpisać minimum 2 składniki. Do tej pory były one przeklejane całościowo do przepisu lub do jednej rubryki. To z kolei znacznie utrudniało powiązywanie ze sobą przepisów oraz wyszukiwanie podobnych smaków. 

 

 

2. Do tej pory nie zaznaczano składników jako podstawowych, co nie pozwalało zobaczyć wizualnie co dodano do przepisu (pionowa belka po prawej stronie przepisu). Wprowadziliśmy nowość i od dziś każdy składnik będzie widoczny. Dlatego przypominamy po raz kolejny - nie wprowadzajcie zdjęć składników do swojego przepisu:

 

 

1

 

3. Dodając przepis, w polu składnika możecie dodać maksymalnie 30 znaków - co ograniczy wklejanie składników łącznie z miarami oraz w liczbie 3 na jedno miejsce. Dzięki temu przepisy, a także Wasze smaki będą mogły się wiązać ze sobą.

 

 

4. Całkowicie nowa wizualizacja działu Pytania i Rady - wszystkie Wasze pytania są bardziej przejrzyste, w każdym miejscu zostały dodane awatary, oraz możliwość oceny danego komentarza. Osoba zadająca pytanie ma powiąkszony awatar w stosunku do pozostałych. 

 

 

5. Udogodniliśmy również funkcję nadużyć. Wielu z Was pisze do nas maile, pozostałym brak sił na plagiatorów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc i przypominamy, iż pomagając nam pilnować porządku na portalu, bronicie dostępu do nagród i otrzymujecie większe szanse na zdobycie tej wymarzonej. Teraz wystarczy tylko kliknąć nadużycie i się tym zajmiemy. 

 

Dodaliśmy opcję dodawania tekstu - dodając nadużycie, możecie dodać swój komentarz lub link do plagiatu. Możecie skorzystać z tej możliwości do udzielenia nam informacji, które zdjęcie mamy usunąć z danego przepisu. Dzięki temu usprawnicie pracę administratorów. 

 

 

1

 

 

6. W wyniku nadużyć, od wczoraj otrzymujecie maksymalnie 10 punktów dziennie za głosowanie na swoje przepisy oraz komentarze. 

 

 

7. Dzięki Waszym głosom, zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby zdjęć do 5. Dzięki temu unikniemy licznych nadużyć, a i Wy macie możliwość wykazania się. 

 

 

8. Składniki w przepisach nie układają się chaotycznie. Możecie wpisywać je w kolejności, a także wpisywać działy przepisu: 1 warstwa, 2 warstwa itd...

 

 

9. Maksymalna wielkość dodawanego zdjęcia do przepisu to 1mb.

Udostepnij:

Komentarze (34)

Doradca Smaku 07.10.2010 15:39
@Babciagramolka Bunia, właśnie problem polega na czymś innym - 1. użytkownicy wklejali niepotrzebne zdjęcia składników, 2. Nie pojawiają się jedynie produkty sponsorów, a wszystkich produktów, tak by przepis stał się bardziej widoczny i kolorowy, 3. są automatyczne opcji rozwijanej listy, natomiast większość użytkowników wpisuje ręcznie swoje składniki, powielając istniejącą już opcję.
Babciagramolka 07.10.2010 09:00
cd.....Rozumiem , że cały problem z wprowadzeniem opcji wpisywania ( wklejania ) składników w wersji jeden pod drugim w jednej rubryce - jest wymóg sponsorów by ich produkty pojawiały sie jako ikonki obok przepisu .Opcja fajna i zrozumiała - ale może informatycy znaleźli by jakieś rozwiązanie zadawalające wszystkich ( mógł by to być system rozpoznający nie tylko nazwę mąka ale i mąki , pieprz- pieprzu itp ) .I było by po problemie ku zadowoleniu wszystkich .
Babciagramolka 07.10.2010 08:59
cd..... A przecież przepisy mamy już spisane ( często już są na innych profilach ) .Przecież nie można stawiać zarzutu ( jak to niektórzy robią ) , że korzystamy z opcji spisywania w Wordzie i kopiowania swojego tekstu zamiast go wpisywać za każdym razem od początku .To nie logiczne - utrudnia wstawianie przepisów ....
Babciagramolka 07.10.2010 08:59
PaniMisiowa- i właśnie o to mi chodziło .Spisując przepis staram się to zrobić w miarę czytelnie wyjaśniając o co mi chodzi . Oczywiśćie w większości wypadków nazwa składnika nie przekracza 30 znaków -no ale czasem jest coś co by się chciało dobrze opisać i co trzeba kombinować - wstawiac to w tekst przepisu.
Henryka2 06.10.2010 23:21
To jest ciąg dalszy poprzedniego wpisu:To miło będzie kiedy zaczniemy sobie bezkarnie ubliżać?! Wierz mi,że tak jak i Tobie zależy mi na dobrej atmosferze na tej stronie! A że ostro? Bunia odpowiedziala grzecznie, dostała nastepną porcję obelg i chamskich \"wycieczek\"! Czasem tak trzeba. I zapewniam Cię,że nie jest to mój codzienny sposób komunikowania sie z ludźmi! Pozdrawiam Cię!
Henryka2 06.10.2010 23:21
Ilono, Patrycja pozwoliła sobie za dużo i chyba to widzisz!Dlaczego jej nie zwróciłas uwagi, że zachowuje się niestosownie w stosunku do innego użytkownika portalu?!Mnie nie interesuje jej wiek. Jest niegrzeczna wobec kogoś, kto coś sobą tu reprezentuje,a uwagę zwracasz mnie!
Iwusia 06.10.2010 21:42
Nie przesadzajcie - większość składników się mieści możesz napisać \"mieszanka mrożonych warzyw\" a w opisie napisz jakie warzywa to mają być... zawsze jakoś idzie wyjść z \"trudnej\" sytuacji.
bernika 06.10.2010 21:19
i ja jestem za + za komentarrze to bzdura! Misiowa wpisz osobno: mrozone brokuły, mrozony kalafior itp.
Łucja1 06.10.2010 20:52
Bardzo mi się podobają zmiany wprowadzane przez DS, tylko też jestem za usunięciem \"+\" za komentarze.
PaniMISIOWA 06.10.2010 18:25
Właśnie sie okazało, że Bunia miała racje - nie weszła mi \"mieszanka mrożonych warzyw (kalafior, brokuły, marchew)\" - chciałam sprezyzować o jakie chodzi, bo mieszanek jest mnóstwo! :-(
prymat