Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Wielkie święto słodkości, czyli Tłusty Czwartek

Wielkie święto słodkości, czyli Tłusty Czwartek

 

 

Niektórym z nas brakuje jednak czasu na własnoręczne przygotowanie pączków z okazji Tłustego Czwartku. Na szczęście cukiernie prześcigają się w oryginalnych pomysłach, nowych smakach i ofertach. Pączki bywają nadziewane klasycznie różą, mniej klasycznie-kremami, bitą śmietaną, czekoladą, czy budyniem. Piecze się też je z  jabłkami, jagodami, różnorodnymi konfiturami, czy twarożkiem. Można je polać masłem, miodem,  lukrem, polewami smakowymi lub posypać cukrem pudrem. Bywają też pączki posypane skórką pomarańczową lub rodzynkami. Aż chciałoby się spróbować każdego smaku…

 

 

 

Ile pączków zjadamy tego dnia? Podobno w sumie ponad 100 mln , co przekłada się na 30 mld kalorii. Jeżeli chcielibyśmy spalić kalorie po zjedzeniu jednego pączka musielibyśmy biegać przez 20 minut, jeździć na rowerze przez 54 minuty lub spacerować przez 57 minut. Jednak jednorazowo możemy o tym zapomnieć i bez wyrzutów sumienia cieszyć się dniem obfitującym w przepyszne słodkości.

IZABELA29 03.03.2011 15:33
kiedyś były ze skwarkami na słono ale teraz mało kto o tym pamięta
Jolanta_P-S 03.03.2011 14:23
Jeden pączek to około 350 kalorii, mimo ze staram się liczyć liczyć kalorie w moim jadłospisie, to w tym dniu tradycja weźmie górę, odpuszczę sobie i będę jadła pączki własnoręcznie zrobione. Na moim stole będą dzisiaj gościć pączki z dżemem różanym, lukrem posypanym skórką pomarańczową, oraz pączki z nadzieniem z własnoręcznie zrobionych powideł śliwkowych, posypane cukrem pudrem.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak