W kwestii plagiatów będzie rozpatrywana opinia danego użytkownika

29.09.2010
W kwestii plagiatów będzie rozpatrywana opinia danego użytkownika

Możecie usprawnić zgłaszanie nadużycia przez danych użytkowników.


Po kliknięciu na opcję "Zgłoś nadużycie" przy danym przepisie macie następujące możliwości: (prosimy o uważne zapoznanie się z listą)

- Plagiat

- Zdublowany przepis

- Zdjęcia do kontroli

- Podwójne zdjęcia

- Zdjęcia pojawiające się przy innych przepisach

- Inny powód

 

Oprócz tego przy każdym zgłoszeniu wyświetlany jest autor zgłoszenia. Dzięki temu możemy kontaktować się z wybranymi osobami w celu uściślenia decyzji.

 

1. Przepisy opisane Plagiat - dany użytkownik otrzyma informację o zgłoszeniu plagiatu. Będzie miał 24 lub 48 godzin (do rozpatrzenia) na wybronienie swojego imienia. Jeśli do tego czasu nie otrzymamy odpowiedzi, przepisy zostaną automatycznie kasowane, bez potrzeby kolejnego rozpatrywania przez administratora. Usprawni to pracę administratorów strony i podniesie wartość merytoryczną serwisu. Dlatego też zanim zgłoszone zostanie takie naruszenie, upewnijcie się o jego słuszności.

 

2. Zdublowany przepis - zostanie usunięty, a punkty za niego zostaną odjęte od konta użytkownika.

 

3. Zdjęcia do kontroli – oznaczają, przypuszczenie o ich niezgodności – administrator strony przyjrzy się wiarygodności i rozpatrzy czy przepis/ zdjęcia należy usunąć.

 

4. Podwójne zdjęcia – zdjęcia zdublowane będą usuwane wraz z punktami za nie.

 

5. Zdjęcia pojawiające się przy innych przepisach - W portalu zdjęcie może zostać dodane tylko 1 raz do przepisu. Dlatego zdjęcia barszczy pojawiające się przy innych przepisach na barscz będą automatycznie usuwane, a ich autor zostanie powiadomiony o odejmowaniu punktów. Osoba, która otrzymuje punkty tylko i wyłącznie za dodanie tego samego zdjęcia do kilkunastu przepisów z portalu, zostanie automatycznie zablokowana – nie można dodawać zdjęcia do kilku różnych przepisów. Nigdy nie wyjdzie ten sam efekt smakowy czy dekoracyjny z różnych składników.

 

6. Inny powód – do rozpatrzenia przez administratora. Usuwanie zajmie dużo więcej czasu, gdyż nadużycie oczekuje na zatwierdzenie.

 

Ustalamy również granice plagiatów:

 

Osoba posiadająca co najmniej 25% całości przepisów, które są plagiatamizostaje automatycznie deaktywowana, a jej przepisy usunięte z portalu. Plagiaty zgłaszane przez opcję nadużycia również są brane pod uwagę.

 

Zapraszamy do zapoznania się z definicją plagiatu oraz regulaminem strony.

 

Osoby posiadające co najmniej 25% całości przepisów, które będą nieczytelne – niezgodne z regułami języka – tzn. nie będą spełniały reguł gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych, z literówkami i skrótami myślowymi autora, będą również automatycznie deaktywowane.

 

Osoby posiadające w tej chwili jeszcze plagiaty mają 1 tydzień na zgłoszenie ich do administratora poprzez funkcję nadużycia. Jeśli tego nie zrobią w tym czasie, w momencie zgłoszenia ich przez innych użytkowników, jeśli przekroczą ustalony limit plagiatów, będą usuwane zgodnie z planem.

 

Liczymy, iż wprowadzone usprawnienia pomogą w utrzymaniu wysokiego poziomu merytorycznego portalu. Liczymy na zrozumienie i zapoznanie się z regulaminem.

Udostepnij:

Komentarze (20)

PaniMISIOWA 03.10.2010 15:46
48 godz. Nie zawsze każdy jest przy komputerze. Mi czasami sie zarzało, ze ktoś oskarżał mnie o plagiat, a potem się okazywało, ze na innym portalu działm po prostu pod innym nickiem...
bernika 01.10.2010 10:36
tylko dziwne ze jak dodaja przepisy dla punktow to sa prawie codziennie! poza tym powiadomienie przychodzi na maila a pozte z reguły kazdy z nas odbiera regularnie! a teraz ciekawostke wpiszcie w wyszukiwarke słowo \"leniwe\" a zobaczycie jak kreatywne jest gotowanie. jedno zdjecie przy kilkunastu leniwych kluskach! i nadal doradca chce utrzymac te funkcje, zeby bylo roznoradnie, zeby mzna bylo sie wykazac, byc kreatywnym! bzdura, takei osoby zawsze beda wykozystywaly te funkcje niezgodnie z regulaminem!
Koper 30.09.2010 10:37
Myślę, że 48 godzin powino wystarczyć na wytłumaczenie się, ale uważam, że osoba zgłaszająca plagiat powinna mieć obowiązek podania źródła, np linku do oryginału, czy tytułu książki, gazety, bo wtedy przynajmniej jest się z czego tłumaczyć.
agnieszka189 30.09.2010 09:57
zgadzam się 48 godzin to wystarczająco dużo czasu pod warunkiem że jest to 48 godzin od momentu odczytania wiadomości że taka sytuacja zaistniała. Część osób w ogóle nie zagląda tu w weekendy a część na tygodniu nie ma czasu więc nie mieli by czasu na obronę, a do tego każdy ma prawo
cukiereczek 30.09.2010 08:18
Popieram
danusia19671 29.09.2010 20:20
Zgadam się
Henryka2 29.09.2010 18:44
Wydaje mi się,że skoro wchodzą codziennie, żeby zdobywać punkty za pytania, odpowiedzi, komentarze, to i wiadomość odczytają.Wydaje mi się,że 48 godzin wystarczy w zupełności. Grażynko, nie można rozciągać w nieskończoność.Z czasem sprawy się rozmywają, zapominamy o nich.Dyskutowałyśmy o tym przy innej okazji, pamiętasz?
Babciagramolka 29.09.2010 17:22
Brawo ! Ja bym się zgodziła nawet na dłuższy termin na wyjasnienie bo to przecież nie istotne czy ktos się bedzie tłumaczył dzień czy po tygodniu. Uczciwy nie ma co sie obawiać- plagiator się nie wytłumaczy .A ktos niesłusznie oskarżony moze akurat przez kilka dni na portal nie zagladać . Ważne , ze Doradca podjął słuszną decyzję , że stawioa ma pasjonatów gotowania a nie na tych którzy nie przestrzegaja reguł .Jeszcze raz brawo.
Doradca Smaku 29.09.2010 16:17
Nie, nie będzie widoczna informacja o tym kto wysłał plagiat. Wprowadziłoby to pewne antyprzyjaźnie do portalu, a na tym nam nie zależy.
IZABELA29 29.09.2010 14:56
48 h
prymat