Tortilla - kolorowe i smaczne mini przekąski

21.06.2016

Chyba każdemu z nas czasem  brakuje pomysłu na smaczne i różnorodne przekąski. Zamiast, po raz kolejny stawiać na stół słone paluszki lub koreczki, można szybko przygotować tortillę.

Właśnie na takie dni, gdy odczuwamy brak weny kulinarnej przychodzą z pomocą tortille – ślimaczki. Są one na tyle proste i szybkie do przyrządzenia, że z przyjemnością będziecie je robić, a z jeszcze większą radością je jeść. Najlepsze w takiej przekąsce jest to, że można ją wykonywać z większości składników spożywczych, począwszy od rukoli, pomidorów i ogórków, skończywszy na wędlinach, kabanosach i kurczaku.

Co więcej, tak przyrządzona tortilla z powodzeniem może zastąpić tradycyjny obiad. Wystarcz kolorowe warzywa uzupełnić mięsnym dodatkiem. W tej roli doskonale sprawdzi się filet z kurczaka. Szczególnie skorzystają na tym dzieci. Różnorodne kształty i kolory tortilli z pewnością przypadną do gustu najmłodszym.


SzczyptaChili proponuje swoje przepisy na tortille. Warto spróbować:

  • Grillowanej tortilli z serem i szynką,
  • Ślimaczków z tortilli z mixem sałat,
  • Ślimaczków z tortilli z salami,
  • Zawijasów z tortilli z szynką, serem i grillowanym kurczakiem,
  • Tortillę z polędwiczką z indyka i awokado,
  • Tortillę ze szpinakiem i łososiem.

 


UWAGA!
W naszym serwisie codziennie będziemy szukać najciekawszych i najbardziej inspirujących wpisów blogowych. Te, które zostaną wybrane przez Zespół DoradcaSmaku.pl, zostaną wyróżnione poprzez publikację na stronie głównej wśród aktualności Doradcy Smaku oraz nagrodzone dodatkowymi 300 punktami. Co tydzień spośród tych właśnie wpisów zostanie wyróżniony najlepszy – Wpis Tygodnia (za 1000 punktów)*.
Za 1000 lub 2000 punktów (w przypadku Wpisu Tygodnia będącego wideoblogiem) przekazanych od Doradcy Smaku można wybrać wymarzoną nagrodę z naszego Katalogu. Co miesiąc macie również szansę otrzymać tytuł Blogera Miesiąca, który dostaje nagrodę finansową w wysokości 500 zł. Piszcie więc dużo i ''smacznie'', a Doradca Smaku sowicie Was za to wynagrodzi.
Kryteria wyboru:
• oryginalna tematyka
• zdjęcia wysokiej jakości
• własne opracowanie tematu (autorski opis, własne przykłady)
• wysoki poziom poprawności językowej
* Zespół DoradcaSmaku.pl może wyłonić w ciągu tygodnia dowolną ilość wpisów. Jednocześnie zastrzega możliwość braku wyróżnienia jakiegokolwiek wpisu w danym tygodniu.

Udostepnij:

Komentarze (1)

Madzai 26.06.2016 20:03
Bardzo lubię takie przekąski, sama często robię je gdy mam gości :)
prymat