Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Targi BazArt– zapraszamy do Krakowa!

Targi BazArt– zapraszamy do Krakowa!

 

 

Koniec lata tuż-tuż. Dni są coraz krótsze, wieczory chłodniejsze – jesień zbliża się wielkimi krokami. Nadszedł czas, gdy smaki dojrzewających w słońcu owoców i warzyw zamykamy w słoikach z przetworami. Smakowite dżemy, marynaty, soki i nalewki, które wypełniają spiżarniane półki warto zabrać ze sobą do MOCAK-u i spotkać się tam z innymi pasjonatami przetworów. W bezpłatnej bazArtowej wymianie weków może wziąć udział każdy miłośnik sporządzania zimowych zapasów.

 

1

 

W programie wrześniowego BazArtu znajdą się między innymi Przetworki, czyli warsztaty pod okiem specjalisty, który przedstawi ciekawe pomysły oraz przyrządzi przetwory wraz z uczestnikami. Targi będą okazją do podzielenia się autorskimi przepisami kulinarnymi z innymi pasjonatami gotowania. Przesłane i przyniesione do MOCAK-u receptury zawisną na specjalnej BazArtowej „tablicy ogłoszeniowej”.

 

Patner BazArtu, Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, przygotuje na MOCAK-owe targi wyjątkową grę miejską „Sztuka jedzenia”. Zabawa dla prawdziwych smakoszy i miłośników przygody rozpocznie się przy Targu Pietruszkowym na Rynku Podgórskim w Krakowie. Każdy uczestnik otrzyma jabłko od lokalnego producenta, mapę oraz wskazówki, jak dotrzeć do kolejnego punktu gry, gdzie czekać będzie kolejna szarada i zadanie do rozwiązania. Dotarcie do mety będzie wymagało od uczestników wyostrzenia wszystkich zmysłów.

 

Ponadto bazArtowicze będą mogli wziąć udział w oprowadzaniu po wystawie „Ekonomia w sztuce” a najmłodsi uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi słuchając Kajetana Wolniewicza, aktora krakowskiego Teatru Ludowego, czytającego fragmenty książki „Pestka, drops, cukierek. Liczby kultury”. Wrześniowy BazArt to także możliwość uzupełnienia domowych biblioteczek – MOCAK Bookstore zapewnia wszystkim obecnym na targach specjalny rabat na literaturę kulinarną.

 

 

Start: 21 września, godz. 12:00, wstęp wolny

 

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

ul. Lipowa 4

www.mocak.pl 

miszelka 20.09.2013 14:19
fajna akcja
bietka 20.09.2013 13:05
szkoda że do Krakowa mam daleko

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak