Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Parowar – niezbędnik odchudzania

Parowar – niezbędnik odchudzania
Parowar – niezbędnik odchudzania Parowar – niezbędnik odchudzania

Jednak w polskiej tradycji kulinarnej ulubioną formą jest nadal smażenie, ewentualnie duszenie, pieczenie, rzadziej gotowanie. Natomiast coraz częściej myślimy o tym co jemy, jak jemy, z czego nasze dania są zrobione, jakie mają walory, nie tylko smakowe. A gotowanie na parze jest kolejny krokiem w zdrowym i lekkim odżywaniu. Oczywiście najpierw należy je oswoić, a potem… to już czysta przyjemność, bo gotowanie na parze jest banalnie proste.

Można w ten sposób przygotować ryby – są naprawdę doskonałe, a bez nasiąkniętej tłuszczem panierki nic nie tracą, wręcz przeciwnie – zachwycają naturalnie szlachetnym smakiem. 

Zdrowym rozwiązaniem jest parowar

  Oczywiście gotowanie na parze pozwala przygotować drób, klopsiki, warzywa do obiadu czy na klasyczną, polską sałatkę jarzynową. 

A powstały wywar możemy wykorzystać do przygotowania zup i sosów. To idealne rozwiązanie dla osób dbających o linię, przygotowujących domowe posiłki dla dzieci, a także dla tych o delikatniejszym układzie trawiennym.

 

Specjalistyczne garnki do gotowania na parze oraz kolejne sprzęty AGD wyposażone w dodatkową funkcję gotowania na parze jak mikrofalówki czy szybkowary powinny zachęcać do próbowania sił w tym temacie. Można kupić samo sitko, a tu wybór jest ogromny: z metalu, silikonu, babusa...

 

A jeśli nie macie profesjonalnego parowaru to wystarczy trochę inwencji. Dla „McGyverów kuchennych” wystarczy sitko lub żaroodporny talerzyk i żaroodporny kubek umieszczone w garnku. 

Parowar – niezbędnik odchudzania

Źródło: shape.com

 IwonaDD 20.04.2013 16:08
ja paruje na sitku, takim jak to pierwsze na zdjęciu, zazwyczaj są to brokuły lub szpinak,ale zdarzyło mi się też zrobić sakiewki z mięsem na sitku i wyszły bardzo smaczne, jedyne to, że sitko jest dość małe, przy większym obiedzie trzeba wyznaczać kto pierwszą porcję, kto drugą; oczywiście przydałby się parowar, świetne urządzenie, dużo miejsca,ale jak narazie figuruje tylko na naszej liście życzeń :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak