Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Odbijamy Starówkę! : Trakt Świątecznego Piernika

Odbijamy Starówkę! : Trakt Świątecznego Piernika

 

 

Odbijamy Starówkę! to projekt zachęcający mieszkańców Warszawy do włączenia się w życie zabytkowej części miasta, organizowany przez bar restauracyjny Karmnik oraz Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego. Trakt Świątecznego Piernika to drugie z cyklu wydarzeń, podczas którego uczestnicy będą mogli darmowo degustować pierniki w piętnastu staromiejskich restauracjach i oceniać ich świąteczne dekoracje.

Już trzynastego grudnia, w sobotę, wszyscy warszawiacy będą mogli skosztować różnych pierników na Starym Mieście. Podczas całodniowego wydarzenia klimatyczna część stolicy, odwiedzana do tej pory głównie przez turystów, zamieniona zostanie w przestrzeń dla miłośników podniebnych rozkoszy. Okoliczne restauracje zaprezentują najlepsze wyroby kulinarne. Każdy dostanie dwujęzyczną mapkę, prowadzącą go po staromiejskich lokalach biorących udział w wydarzeniu. Każda restauracja przygotuje inną propozycję. Dodatkowo uczestnicy będą mieli za zadanie ocenić świąteczną dekorację lokalu i wystawić swoją ocenę na facebooku. W ten sposób goście zostaną zachęceni do twórczego tworzenia charakteru miejsca. Robiąc zdjęcie w lokalu i meldując się w mediach społecznościowych chętni będą mogli skorzystać z atrakcyjnych promocji tego dnia. Zwiedzający poznają dzięki temu niezwykłe wnętrza starych kamienic na Starym Mieście, do których być może nigdy by nie zajrzeli, gdyby nie to wydarzenie. Bombki, girlandy, lampki, łańcuchy, każdy o innym charakterze, odpowiadające charakterowi miejsca, stworzą prawdziwą magię w sercu Warszawy.

Wydarzenie obejmie całe Stare Miasto: ulicę Piwną, Rynek, Nowomiejską. Na kulinarnej drodze znajdą się restauracje: Karmnik, Shabby Chic, Sweetea, Kmicic, Zapiecek, Senator, bar Przy Dunaju, Kamienne Schodki, Zachcianek, Kwiaty polskie, Metal bar/Latem, Bistro Warszawa, La Dolce Vita, Przy Zamku. Mapki można znaleźć w każdym z lokali oraz rozdawane będą na w okolicach Starego Miasta. 

Na jeden dzień turystyczna przestrzeń zamieni się w raj słodkości, a gorące dania rozgrzeją chętnych zmarźluchów w grudniowy weekend.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9, a zakończy o 20. Poczuj magię świąt na Starówce!

 

Odbijamy Starówkę! : Trakt Świątecznego Piernika

 

Celem projektu Odbijamy Starówkę jest pokazanie, że zabytkowa część Warszawy, wpisana na listę UNESCO, jest przyjazna dla wszystkich warszawiaków i ma do zaoferowania ciekawą propozycję kulturalną oraz kulinarną. Poczuj smak jabłka rozpoczął cykl wydarzeń, które będą toczyć się aż do czerwca 2015 roku. Obejmować będą okolice Zamku Królewskiego, ulicę Piwną oraz Rynek Starego Miasta. W ramach akcji znajdzie się wiele wydarzeń skierowanych do rodzin z dziećmi takich jak przygotowywanie ozdób i przystrajanie lokali na Wigilię Bożego Narodzenia. Targ śniadaniowy umożliwi kolejne degustacje. Festiwal Piwa na Piwnej przypomni tradycje cechowe ulicy, a Silent disco na Placu Zamkowym w maju przyszłego roku rozgrzeje uczestników zapowiadając gorące lato.

 

Harmonogram wydarzeń:

11.10.2014 – Poczuj smak jabłka

13.12. 2014 – Przystrajanie lokali na Wigilię Bożego Narodzenia

Styczeń 2015 - Poszukiwanie skarbów

21.04.2015 – Festiwal Piwa na Piwnej

9.05.2015 – Silent Disco na Placu Zamkowym

6.06.2015 – Targ śniadaniowy

 

Więcej szczegółów o wydarzeniu na Facebooku OdbijamyStarówkę

 

Źródło: Informacja prasowa

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak