Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

27.02.2013
Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

1. Przyspieszenie ładowania się serwisu

 

- Serwis wyraźnie ładuje się znacznie szybciej. Nie musicie już czekać, by przejść szybko na kolejną stronę. Niestety, w związku z tym aktualne treści mogą pojawiać się jako widoczne z opóźnieniem około godziny (np. dodawane nowe przepisy). Jednak dzięki temu zabiegowi Doradca Smaku ma możliwość funkcjonować jak nigdy wcześniej J

 

2. Zmiana systemu zadawania „Pytań i rad”

 

- Wiele razy informowaliście nas o niskim poziomie merytorycznym pytań w dziale „Pytania i rady”. W tym celu zastosowaliśmy system, który pozwoli na nagradzanie najlepszych odpowiedzi. Zadane przez Was pytania nie są punktowane. Również nie każda odpowiedź otrzymuje punkty.

 

Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

 

Zasady działania systemu:

- Każdy użytkownik może napisać wiele odpowiedzi.

- Użytkownicy oceniają jakość i wartość dodanej odpowiedzi dodając ocenę „Dobra”

- Pierwsze 5 odpowiedzi jest punktowane (2pkt), jeżeli będą kolejne odpowiedzi użytkownik już w tym dniu nie dostanie punktów za dodanie odpowiedzi

- Po otrzymaniu określonej liczby ocen „Dobra” odpowiedź, użytkownik otrzymuje punkty premiowe (5 like = +2pkt, 10 like = +4pkt itd).

- Nie ma limitu czasu na oznaczenie oceny „Dobra odpowiedź”.

- Można obniżać ocenę odpowiedzi „Zła” za odpowiedź, która nie spełnia oczekiwań

- Jeden użytkownik, w jednym pytaniu może dać „like” wszystkim odpowedziom danego użytkownika. Ale punkty, dany użytkownik (odpowiadający), dostanie tylko za 1 odpowiedź

 

3. Zmiana widoku w przepisach

- Przepisy można przeglądać w dwóch widokach – widoku domyślnym (Galerii przepisów) oraz w widoku listy (stary widok). Między widokami możecie przełączać się za pomocą dwóch ikon.

 

Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

 

4. Układ menu - W tej chwili możecie przeglądać zakładki menu w wygodnej rozwijanej formie

 

Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

 

5. Widok przepisu - Przepis zyskał nową odsłonę – oprócz tajemniczych oznaczeń w lewym górnym rogu przy przepisie (o czym już wkrótce), możecie przeglądać również podobne przepisy.

 

Nowa odsłona DoradcaSmaku.pl

 

6. Dodawanie komentarzy w serwisie – By dodać komentarz w serwisie należy wpisać minimalną liczbę znaków w ilości 20 znaków

 

7. Większość podstron przeszła delikatne zmiany graficzne – zachęcamy do odkrywania na własną rękę (np. skrzynka wiadomości, strona główna, wyniki wyszukiwania w lodówce – kto znajdzie więcej?)

 

8. Do przepisów dodaliśmy dodatkowe kategorie: „Desery” oraz „Przetwory”

 

Swoje propozycje możecie kierować do nas poprzez zakładkę "Zgłoś pomysł"! Zachęcamy do podzielenia się z nami swoimi przymyśleniami 

Udostepnij:

Komentarze (18)

jozefinach 05.03.2013 09:20
@caralajna Do tej pory nie zauważyłam powiadomień, w końcu znalazłam. Dziękuję za informację.
BeataJ 03.03.2013 19:27
A kiedy możemy się spodziewać pełnego działania tej strony po zmianach?
caralajna 03.03.2013 16:29
@jozefinach :) aha o to chodzi .. nie zrozumiałam, też brakuje mi ilości głosów przy przepisach, ale kto daje 'smaczne' zawsze znajdywałam w powiadomieniach..
anemon 03.03.2013 13:37
Ja również staram się doszukać tych ulepszeń po zmianach, ale jak na razie kiepsko mi idzie, ale ciągle mam nadzieję, że to się zmieni, że to tylko przejściowe trudności. Przyspieszenia strony nie zauważam, bo jak "mieliła" do tej pory, tak "mieli" po zmianach. Jedyne co doszło, to zdecydowanie więcej klikania, ale to przecież nie jest usprawnienie. I jak widać zmiany nie wyeliminowały głupich pytań.
jozefinach 03.03.2013 11:00
@caralajna Tak widziałam, że można zmienić, ale wcześniej kiedy nie było jeszcze takich zmian przy przepisie było napisane ile jest głosów oddanych przez użytkowników na dany przepis. Teraz brakuje mi tego, ponieważ muszę sprawdzać każdy przepis z osobna.
caralajna 03.03.2013 08:00
@jozefinach można zmienić widok na stary w prawym roku jest 'przełącznik'
danusia19671 02.03.2013 13:41
Nowe zmiany na lepsze,tak trzymać:)
jozefinach 02.03.2013 13:03
Bardzo brakuje mi w "widoku w tabeli" mojej księgi braku głosów przy przepisie. Kiedyś ułatwiało to możliwość sprawdzenia kto głosuje na Twój przepis i zrewanżowanie się.
Łucja 02.03.2013 08:35
bardzo nie podoba mi się że zamieściłam wczoraj dwa przepisy i do tej pory nie wyświetlają się poprawnie!!!! edycja wcale nie pomaga, przepisy nie mają wszystkich składników i nie ma opisu wykonania!!
caralajna 02.03.2013 07:34
'niska jakość merytoryczna pytań' jak widać nie uległa zmianie.. poza tym podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.. ;)
prymat