Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Nieoczekiwani goście. Jak zorganizować przyjęcie w 5 minut?

Nieoczekiwani goście. Jak zorganizować przyjęcie w 5 minut?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu otrzymał telefon z zaskakującą informacją, że za chwilę odwiedzą nas w domu zupełnie niespodziewani goście. Nieważne czy będą to dwie osoby, czy też pięć po prostu wypada ich serdecznie przyjąć i przygotować smaczny poczęstunek. Nie wiedząc nic o ich wizycie, czujemy się całkowicie nieprzygotowani i w lekkiej panice biegniemy szybko do lodówki. Okazuje się, że nie ma w niej nic spektakularnego, czym zachwycimy rodzinę czy znajomych. W takim przypadku pozostaje nam zachować spokój i zastanowić się nad tym, co oryginalnego i pysznego możemy „wyczarować” nawet ze skromnych zapasów. Przecież za punkt honoru przyjęliśmy, że własnoręcznie nakarmimy głodnych gości i nie zamówimy pizzy z pobliskiej knajpy.


W takiej sytuacji warto skoncentrować się na produktach, które zazwyczaj mamy w domu, czyli jaja, makaron, ryż, mąka i warzywa. Poza lodówką warto też przejrzeć kuchenne szafki, czy nie schowały się tam drobne zapasy, np. ogórki konserwowe, słoiczek suszonych pomidorów lub konserwowej papryki. Z tych składników można stworzyć pyszną deskę przekąsek i w miarę możliwości wzbogacić o ser i wędliny, które powinny znaleźć się w każdej lodówce. Idealnie sprawdzą się również ugotowane na szybko faszerowane jajka czy pomidory z mozzarellą. Co jednak zrobić, gdy wizyta naszych gości może potrwać nawet kilka godzin? Wówczas wypada przygotować też coś na ciepło. Jak już ustaliliśmy składników mamy niewiele, ale może i z tego uda się przyrządzić małe, kulinarne arcydzieło. Warto się zastanowić, czy wyjściem z podbramkowej sytuacji nie będzie aromatyczna zapiekanka makaronowa z warzywami, które akurat mamy pod ręką albo puszysty omlet z papryką i pomidorami, czy też tosty z dodatkiem pieczarek.


Warto być sobie uświadomić, że niespodziewani goście mogą nas odwiedzić w każdej chwili, dlatego jeśli na co dzień nie wypełniamy swojej lodówki po brzegi, trzeba uruchomić swoją wyobraźnię i bazując na podstawowych produktach przygotować coś prostego, ale naprawdę smacznego. Nasi goście na pewno docenią nasz trud i w przyszłości bez wątpienia zrewanżują się wspaniałą gościną. 

*** Odwiedź Strefę Przekąsek i zainspiruj się pysznymi propozycjami w sam raz na karnawałowe przyjęcia!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak