Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

"Niejedno dyniowe cudeńko" - relacja z festiwalu Zaklęte w dyni

Jeżeli jesteście co dzieci potrafią wyczarować z dyni koniecznie zobaczcie naszą fotorelację z III edycji festiwalu „Zaklęte w dyni” w Krakowie.

 

Ostatni weekend wielu mieszkańców Małopolski tłumnie przybyli na Festiwal Zaklęte w Dyni, aby wspólnie wziąć udział w konkursach na najpiękniejszą dynię („Dyniowe cudeńka), bezpłatnych warsztatach z carvingu (rzeźbienia w dyniach) oraz licznych grach  z dynią w roli głównej. Można było również zdobyć nagrody ufundowane przez Prymat podczas zabawy w  Koło fortuny.

 

Inauguracją imprezy były warsztaty, które odbyły się 20 września. Poprowadzili je mistrzowie z Krakowskiej Szkoły Restauratorów, którzy zapoznali uczestników z rozmaitymi technikami rzeźbienia w warzywach i owocach. Z kolei finał Festiwalu 21 września zgromadził wszystkich amatorów dobrej zabawy – zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Nie zabrakło również elementów edukacyjnych, takich jak wykłady na temat dyń wygłoszone przez dr Piotra Klepackiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pana Bogusława Zientarę – hodowcę dyń. Zobaczcie co wyczarowali z dyni uczestnicy festiwalu.

 

 

Więcej informacji na stronie: zakletewdyni.pl

fot. AG Studio Grzegorz Wawrzonek

 

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak